Nova vest
b92
Fudbal 7

17.5.2025.

17:46

Bundesliga – Srbin sa dva gola krunisao sezonu karijere

Srpski napadač Andrej Ilić postigao je oba gola za Union Berlin u pobedi nad Augzburgom 2:1 u poslednjem kolu nemačkog šampionata.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Bundesliga – Srbin sa dva gola krunisao sezonu karijere
Daniel Löb / AFP / Profimedia

Meč nije imao takmičarski značaj ni za jedne ni za druge, tek je bio stvar prestiža pošto su i Union i Augzburg ranije obezbedili opstanak, i bio je prilika da se igra rasterećeno.

U takvim okolnostima zablistao je srpski fudbaler Andrej Ilić - sa dva gola.

Bili su mu to šesti i sedmi gol ove sezone u najjačoj nemačkoj ligi čime je zaokružio sezonu karijere. Podsetimo, Ilić je svojevremeno igrao za Napredak i Javor, potom za Rigu iz koje je prešao u Valerengu, da bi ga karijernu put dalje odveo na još viši nivo fudbala - u francuski Lil.

U berlinskom klubu igra na pozajmici.

Ilić je pobedonosni gol protiv Augzbuga u gostima, za preokret, postigao u četvrtom minutu nadoknade. Prethodno, onaj za poravnanje u 69. minutu.

Gol za domaće postigao je Tiec.

Standings provided by Sofascore

Podeli:

loader

Komentari 7

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Partizan

Kud plovi crno-beli brod?

Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.

Stefan Smuđa

16:15

21 h

Gejming

Nintendo tužio vladu Amerike

Nintendo se pridružio sve većem broju kompanija koje su pokrenule tužbe protiv američke vlade zbog carinskih tarifa koje su, kako tvrde, negativno uticale na njihovo poslovanje.

HCL

10:35

2 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu