Nova vest
Lige petice 6

12.5.2025.

10:33

Počeo rat Sitija i Bajerna oko "bombe" vredne 120 miliona

Nemački fudbaler Florijan Virc nadomak je prelaska u Mančester siti, ali u trku je ozbiljno umešan i Bajern Minhen.

Autor:B92.sport

B92.sport
Počeo rat Sitija i Bajerna oko "bombe" vredne 120 miliona
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Kako navodi "Skaj Sport", Siti i Leverkuzen su došli do usmenog dogovora o prelasku supertalentovanog veziste u Mančester, nakon intenzivnih i dugih pregovora.

Međutim, postoji i informacija da je Bajern Minhen spreman da reprezentativcu Nemačke ponudi veću platu.

Kako javlja tamošnji novinar Saša Tavolijeri, Leverkuzen želi da uradi sve što može da Virc ne pređe u Bajern, a Bavarci po medijima trenutno pokušavaju da izvrše pritisak na Leverkuzen i Virca.

Bajern je navodno uspostavio usmeni dogovor sa Vircom oko prelaska u Minhen, ali pojedini izvori kažu da je ta informacija samo spin kako bi se Leverkuzen omekašo o ideji da njihov najbolji igrač završi u redovima velikog rivala.

Dvadesetdvogodišnji vezista je ove sezone nastupio na 4 meča za Lever, a postigao je 16 golova i upisao 15 asistencija.

Sa doskorašnjim šampionom Bundeslige imao važeći ugovor do 2027. godine, ali planira da ovog leta napusti klub u potražnji za novim, većim izazovom. Spekuliše se da će onaj ko se izbori da ga dovede morati da plati barem 120 miliona evra.

Podeli:

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Euroleague

Neka bude za Duleta

Partizan dočekuje Žalgiris u 37. kolu Evrolige nakon što je preminuo legendarni Duško Vujošević – kompletna analiza meča, statistika, kvote, izjave aktera i informacije gde gledati prenos uživo.

Iva Jevtić

10:30

7 h

Euroleague

Partizanov dan tuge

Partizan odavno nema nikakve šanse da se domogne plej-ofa ili plej-ina Evrolige, ali su crno-beli više puta napominjali da žele svima da pomrse račune i da će igrati maksimalno ozbiljno svaki meč do kraja.

Stefan Nikolić

9:00

1 d

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu