Nova vest
Fudbal 2

11.5.2025.

14:19

Nemanji Matiću preseo 700. meč u karijeri VIDEO

Srpski fudbaler Nemanja Matić probaće brzo da zaboravi utakmicu protiv Monaka koja mu je bila 700. u profesionalnoj karijeri.

Izvor:B92.Sport

Autor:B92.sport

B92.sport
Nemanji Matiću preseo 700. meč u karijeri VIDEO
Profimedia

Veliki jubilej će, ipak, pamtiti po porazu od 0:2 kojim je Lion defintiivno izbacio iz trke za Ligu šampiona - možda i iz Evrope.

Matić je bio starter, ali se nije proslavio - francuski mediji ga krive za prvi gol domaćih pošto je nakon njegovog lošeg "prekida" u kontri koja je usledila Minamino postigao gol. 

Tri minuta kasnije je zamenjen, umesto njega je ušao ofanzivac Rajan Čerki.

Matić nije bio srećan zbog takve odluke trenera Fonseke, nimalo, toliko da nije želeo ni da presedi na klupi do kraja, već je odmah po izlasku krenuo u svlačionicu.

Francuski mediji navode da se pritom, ljut zbog zamene, nije ni rukovao sa jednim od asistenata glavnog trenera Horheom Masijelom koji mu je pružio ruku.


Liga 1 je na svojim zvaničnim stranicama objavila vest o 700. utakmici srpskog fudbalera u profesionalnoj karijeri.
 

Kolo pre kraja sezone Lion je sedmi sa malim izgledima da se domogne Evrope.

Porazi od Lansa i Monaka u poslednja dva kola srozali su šanse Fonsekinog tima da se plasira na međunardonu scenu naredne sezone, otuda ni pobeda u poslednjoj rundi nad Anžeom možda ne bude dovoljna da se postigne primarni cilj.

Lion je u poslednja četiri kola tri puta izgubio.

Standings provided by Sofascore

Podeli:

loader

Komentari 2

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Novo Sport Video Menu