Nakon što je pre dve nedelje iznenada smenjen sa mesta šefa stručnog štaba Juventusa, Tijago Mota je odlučio da prekine ćutanje i u opširnom intervjuu za Korijere dela Sera iznese svoju stranu priče.
Bivši strateg "stare dame" osvrnuo se na razloge za otkaz, odnos sa igračima, sportskim direktorom Kristijanom Đuntolijem i medijima koje optužuje za širenje neistina.
"Juventus je trebalo da mi da vremena. Iako je istina da su poslednje dve utakmice bile loše odigrane, a uprava kluba, na pravedan način, izabrala je drugi put", započeo je Mota.
Četrdesetdvogodišnji trener priznaje da nije sve išlo po planu, ali odbacuje tvrdnje da je njegova epizoda u Juventusu bila neuspešna.
"Ne želim da čujem da se priča o neuspehu. Ostavio sam tim na samo bod od četvrtog mesta, što je bio primarni cilj na početku sezone."
"Promenio bih mnogo toga. Promenio bih svoje izbore u poslednje dve utakmice, ali ne prihvatam da se sav uložen trud baci u đubre. Sa novim timom i puno povreda, bili smo blizu ostvarenja cilja."
Na pitanje novinara o navodnim sukobima, reagovao je vrlo oštro.
"Svako ko to kaže je lažov! Imao sam odličan odnos sa svim igračima. Ne prihvatam klevete. Đuntoli je rekao da se stidi mog izbora? Nikada se nisam svađao sa direktorom. Nikad! Kao što nikad nisam rekao Jidizu da nije Mesi."
Posebnu pažnju izazvale su reči o saradnji sa srpskim reprezentativcem Dušanom Vlahovićem.
"Dušan je mnogo igrao, neki su rekli i previše, jer je to zaslužio i jer je dobro radio. Ponekad nije mogao da igra jer je imao povrede zbog kojih je 10 dana bio van terena. On je inteligentan momak, sposoban da razgovara i deli izbore. Odnos sa njim je bio dobar, ali je u isto vreme normalno da nije bio srećan kada nije na terenu. I tada je uvek poštovao moje izbore, nastavio je da radi i kada je došao na teren uradio je svoje, dao sve od sebe i pokušao da pomogne timu."
Vaterpolo reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu i u trećoj utakmici grupe C Evropskog prvenstva u Beogradu, ovog puta protiv Izraela rezultatom 19:9.
Vozač Naser Al-Atija i motociklista Riki Brabek na pragu su osvajanja Dakar relija nakon što su u petak, u saudijskoj pustinji, potpuno nadmašili svoje najbliže rivale.
Komesar NBA lige Adam Silver oglasio se povodom pravnih pretnji koje je Evroliga uputila zbog planiranog projekta NBA Evropa, ističući da u tom projektu vidi šansu za rast košarke na Starom kontinentu – i to izvan postojećih granica Evrolige.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Vozač Naser Al-Atija i motociklista Riki Brabek na pragu su osvajanja Dakar relija nakon što su u petak, u saudijskoj pustinji, potpuno nadmašili svoje najbliže rivale.
Komesar NBA lige Adam Silver oglasio se povodom pravnih pretnji koje je Evroliga uputila zbog planiranog projekta NBA Evropa, ističući da u tom projektu vidi šansu za rast košarke na Starom kontinentu – i to izvan postojećih granica Evrolige.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Nakon kratkog prazničnog odmora, došlo je vreme da objavimo par testova koje vam dugujemo. Krećemo sa modelom MG HS Hybrid+ za koji imamo dosta toga lepog da kažemo.
WhatsApp će konačno biti blokiran u Rusiji tokom 2026. godine, izjavio je za Tass zamenik predsednika Odbora ruske Dume za informacionu politiku, IT i komunikacije Andrej Svincov.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar