Fudbal 3

6.4.2024.

20:00

Svilar nesavladan u rimskom derbiju – Romina najvažnija pobeda!

Fudbaleri Rome savladali su gradskog rivala Lacio na "Olimpiku"rezultatom 1:0 u 31. kolu Serije A.

Izvor: B92.Sport

Autor: B92

B92
B92
Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Strelac jedinog gola bio je Đanluka Manćini u 42. minutu nakon što je loptu ubačenu iz kornera glavom sproveo u mrežu.

Bio je to prvi gol "Vučice" protiv Lacija još od marta 2022. godine i prelomni trenutak velikog gradskog derbija koji je vrcao od emocija, borbe, žestine i tenzija pre meča (sukob navijača) i na samom terenu gde se igrači nisu štedeli.

Roma je ovom pobedom nastavila trijumfalnu rapsodiju od dolaska Danielea De Rosija koji je doveo ekipu nadomak četvrtog mesta na tabeli, dva boda iza Bolonje.

Podsećamo da je Roma, od kada je De Rosi zamenio Žozea Murinja, pretrpela samo jedan poraz u Seriji A, i to od nedodirljivog lidera Intera.

Na golu "Vučice" još jednu sigurnu i zrelu partiju pružio je Mile Svilar, koji je i ono malo pokušaja Lacijevih igrača ka njemu krotio sa mnogo rutine.

Odbrana Rome odradila je fenomenalan posao, "nebeskoplavi" su imali tek jedan šut u okvir gola (Imobilea) i vrlo teško su dolazili u prilku da ugroze nesuđenog golmana Srbije i Belgije.

De Rosiju je ovo bila prva trenerska pobeda u rimskom derbiju.

Roma je mogla danas i ubedljivije da reši utakmicu - najbolju šansu za to početkom drugog poluvremena nije iskoristio El Šaravi.

Napadač "Vučice" pogodio je u toj situaciji desnu stativu gola Lacija, nakon pravovremenog proigravanja Romelua Lukakua.

Nakon toga tenzije su se rasplamsale, a dueli postali žešći, čvršći i prljaviji.

Genduzi i Dibala su u jednom trenutku ušli u klinč, nakon toga Pedro i Pelegrini pa je glavni arbitar poslednjih pola sata meča imao pune ruke posla.

Podelio je ukupno devet žutih kartona igračima oba tima.