Fudbal 17

6.4.2024.

17:40

Leverkuzen izjednačio rekord, Bajern vodio 2:0 i izgubio na Milerovom jubileju

Čitava šampionska trka u Bundesligi sažeta je u dva meča subotnjeg popodneva u 28. kolu.

Profimedia

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena uvećali su svoju prednost na prvom mestu na ogromnih 16 bodova šest kola pred kraj nemačkog šampionata.

Na gostovanju u Berlinu "apotekari" su slavili golom Florijana Virca  (0:1) iz penala u osmom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Time su izjednačili rekord Bundeslige sa 28 utakmica u nizu bez poraza u jednoj bundesligaškoj sezoni. Pre toga je isto uspelo jedino Bajernu i Borusiji iz Dortmunda.

Priliku da ga obore imaće u narednom kolu protiv Verdera, kao i da osvoje titulu u slučaju pobede i poraza ili remija Bajerna sa Kelnom.

Baš i lošim rezultatima tima iz Minhena mogu da zahvale na tome, nakon novog kiksa. Bajern je vodio sa dva gola prednosti protiv Hajdenhajma, ali je na kraju poražen (3:2) u 700. utakmici na kojoj je za Bavarce zaigrao Tomas Miler.

Više od njega ima samo legendarni golman Sep Majer (709), ali teško da će to biti na umu Mileru posle blamaže njegovog tima na gostovanju.

Ekipa Tomasa Tuhela je na pauzi imala dva gola prednosti, nakon što su mrežu domaćeg tima u samom finišu zatresli Hari Kejn i Serž Gnabri.

Novajlija u Bundesligi je furiozno krenuo u nastavku i već posle nekoliko minuta uspeo da izjednači golovima Sese i Klajndinsta, koji je u 79. minutu postigao još jedan gol iz kontre za potpuni preokret.

Zanimljivo je bilo i u Kelnu gde je gostujući Bohum vodio sve do nadoknade, ali su "jarčevi" golovima u 91. i 92. minutu preokrenuli.

Lajpcig je lako trijumfovao na gostovanju Frajburgu (4:1), dok je Majnc bio ubedljiv kod kuće protiv Darmštata (4:0).

Kasnije tokom večeri će svoj meč odigrati Borusija iz Dortmunda i Štutgart (18.30), timovi koji se bore za treće mesto.