Fudbal 5

6.4.2024.

15:28

Spektakularni De Brujne za preokret Sitija VIDEO

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Kristal Palas u gostima rezutlatom 4:2 (1:1) u meču 32. kola engleske Premijer lige.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/ANDY RAIN

Tim Pepa Gvardiole tako se izjednačio na prvom mestu sa Liverpulom, sa 70 bodova, ali i utakmicom više, dok je Arsenal sa dva boda i utakmicom manje.

"Građani" su ovog popodneva morali da jure zaostatak, pošto je odbrana Sitija već u trećem minutu ispala "kao iz voza" i Žan-Filip Mateta je u kontri to kaznio za rano vođstvo "orlova".

Siti je odmah krenuo u totalnu ofanzivu i već u 13. minutu uspeo da izjednači spektakularnim pogotkom Kevina de Brujnea.

Belgijanac je sa nekih 25 metara pogodio dalje rašlje gola Hendersona, koji je do tada već odbranio dva čista zicera.

Palas je odoleo Sitiju u nastavku prvog poluvremena, ali nije imao snage u drugom.

Riko Luis je doneo preokret već u 47. minutu, a u 66. je De Brujne asistirao Erlingu Halandu za 3:1.

De Brujne je svoju maestralnu partiju zaokružio u 70. minutu i sve rešio, a do kraja su domaći uspeli samo da ublaže poraz preko Eduara četiri minuta pre kraja.