Pepu Gvardioli arapske gazde i ovog puta ispunile su sve želje - dobio je četiri skupocena pojačanja.
Za 59 miliona funti doveden je Omar Marmuš iz Ajntrahta, za 29.6 Vitor Reis iz Palmeirasa, za 33.6 Abdukodir Kusanov iz Lansa i na kraju Niko Gonzales iz Porta, za 50 miliona funti.
Od evropskih klubova drugi na listi najvećih trošadžija u januaru je francuski Ren što ne treba posebno da inenađuje jer je gazda ovog kluba 28. najbogatiji čovek na svetu Fransoa Pino.
Seko Fofana (Al-Etifak) i Kjogo Furuhaši (Seltik) su najzvučnija imena koja su ove zime završila u ovom francuskom klubu.
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC
Ono što jeste iznenađenje je da četvrto mesto na na ovoj list, kada je reč o evropskim klubovima, zauzima italijanski Komo, klub koji se prethodne sezone nakon dve decenije vratio u Seriju A.
Komo je u januaru potrošio više novca od svih italijanskih klubova na pojačanja, više od Milana, Juventusa i ostalih velikana - zbirno 49.2 miliona evra. O ambicijama kluba kojim rukovodi indonezijska "Djarum" grupa, svedoči činjenica da je samo u junu i januaru Komo na nove igrače potrošio 105 miliona evra.
Dele Ali, Džonatan Ikone, Maksens Kakeret, Ivan Smolčić su najzvučnije januarske akvizicije kluba pokraj jezera.
Inače, na listi dominiraju klubovi koji su u vlasništvu arapskih gazdi - čak četiri kluba od prvih pet najvećih trošadžija u januaru su u rukama biznismena sa Bliskog istoka.
Selektor Nemačke Alfred Gislason je u završnici meča protiv Srbije na Evropskom prvenstvu napravio grešku o kojoj će se tek pričati i koja je možda i koštala "pancere".
Srpska teniserka Olga Danilović se plasirala u drugo kolo Australijan opena pošto je posle velike drame savladala 45-godišnju tenisku legendu Venus Vilijams u tri seta – 6:7, 6:3, 6:4.
Najjače "lige petice" imale su dogovor da se ovog ponedeljka, 1. septembra, u isto vreme završi letnji prelazni rok, a to je bilo u 20.00 po srednjeevropskom vremenu.
Pod svodom Beogradske arene u nedelju (20.30) bićemo svedoci novog vaterpolo klasika između Srbije i Mađarske, meča koji može da donese kartu za polufinale EP.
Po prvi put u istoriji, prodaja elektrifikovanih vozila – hibrida, plug-in hibrida i potpuno električnih automobila – u jednom mesecu premašila je prodaju klasičnih benzinskih modela.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar