Za "lud" finiš sezone u hrvatskom prvenstvu i krajnje uzbudljivoj trci za titulu u kojoj su i dalje i Hajduk, i Rijeka, i Dinamo, direktno je odgovorna "mala" Istra koja ovog aprila živi najbolje dane svoje istorije.
Verovatno se nikad nije desilo da jedan klub, prema svim merilima tek prosečan, gotovo autsajder, u tako kratkom vremenskom periodu pobedi tri najveća kluba u zemlji.
Istra je u tom smislu fenomen evropskog fudbala.
Novi šok ekipa španskog trenera Gonzala Garsije zadala je Hajduku nasred "Poljuda", slavila 1:0 (strelac Vinko Rozić) i tako kompletirala het-trik protiv trija lidera u samo 18 dana.
Prethodno, petog aprila, Istra je napravila najveće iznenađenje dosadašnje sezone i najveći rezultat u svojoj istoriji - deklasirala je "večitog šampiona" Dinamo 3.0 i kumovala otkazu koji je u danima nakon meča dobio Fabio Kanavaro.
Težak raspored nakon Dinama doneo je Istri duel sa liderom Rijekom.
Za tim iz Pule bila je to samo nova prilika da saplete još jednog favorita i to je ovaj sastav ponovo uradio na perfektan način, bez primljenog gola, ovog puta 2:0.
Igračima Istre je nakon dve velike pobede tada prišivena etiketa hita prvenstva međutim bilo je onih koji su tvrdili da je ovaj tim domaćinski, da je bauk samo kod kuće, a bezazlen na strani.
Dakle, bila je potrebna i jedna velika gostujuća pobeda da se razuveri taj deo javnosti - i ona je stigla tamo gde se malo ko naigra, u tradicionalno "vrućem" Splitu.
Vredi dodati da je Istra pre mečeva sa Dinamom, Hajdukom i Rijekom pobedila i četvrti najveći hrvatski klub Osijek (2:1), doduše to i nije bilo toliko iznenađujuć ishod jer su Osiječani u tom momentu bili u poptunom rasulu i dugoj seriji poraza.
Istra trenutno zauzima tek šesto mesto na tabeli HNL-a sa gotovo nikakvim izgledima da se izbori za Evropu.
Ali, aktuelna sezona biće sasvim sigurno upisana u istoriji kluba, ako ne zbog plasmana, onda zbog činjenice da je ekipa delila lekcije najboljim timovima u Hrvatskoj.
Osim toga, u klubu zadovoljno trljaju ruke i zbog sjajnih partija nekolicine igrača koji će sasvim sigurno biti atraktivni za veće klubove u letnjem prelaznom roku..
Pre svih 21-godišnji Mateo Lisica koji je upisao tri asistencije u pomenute tri velike pobede, potom super brzi Nigerijac Salim Laval, strelac protiv Dinama i Rijeke, i tandem BiH internacionalaca Stjepan Lončar i Vinko Rozić.
Lončar je bio dvostruki strelac protiv Dinama, dok je Rozić u tom meču bio asistent, a mrežu je tresao protiv Rijeke i Hajduka.
U Puli se trenutno igra najbolji fudbal u Hrvatskoj.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
"Ne mogu da se pretvaram da se ništa ne dešava. Bio sam otvoren i iskren sa ljudima iz kluba. Smatram da je odlazak u Barselonu najbolje rešenje za sve i želim da ostvarim svoje snove".
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Italija je na vrhu liste zemalja sa najagresivnijim vozačima, dok su Velika Britanija i SAD takođe visoko rangirane. Istraživanje je otkrilo i koje vozačke navike najviše nerviraju druge učesnike.
Saobraćajna policija u Srbiji uvodi android uređaje koji u realnom vremenu prikazuju prekršaje zabeležene kamerama, a određene kazne moći će da se plate odmah na licu mesta.
Bokser motor postoji više od 120 godina, a danas ga uglavnom koriste Porsche i Subaru. Njegova konstrukcija donosi nisko težište, manje vibracija i prepoznatljiv karakter, ali ima i svoje mane.
Dva vlasnika Mercedes-AMG automobila tvrde da ih je metalni logo na sportskim sedištima opekao nakon što se zagrejao na suncu. Zbog navodnog problema pokrenuta je grupna tužba u SAD.
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar