Trijumf u Bernu im je mnogo značio, bez obzira što nemaju šansi za prolaz.
"Generalno jeste. Iako nije dovoljno za prolaz, zbog nekih prethodnih utakmica, i nekog rezultatskog zaostatka. Ipak, na pravi način smo zatvorili ovosezonsko takmičenje u Ligi šampiona. Fenomenalnom timskom igrom pre svega, i u napadu, i u odbrani, izgledali smo svi kao jedan, borili smo se jedan za drugog, i to je doprinelo pobedi i sjajnom rezultatu", započeo je Guteša.
Prokomentarisao je i žuti karton koji je zadobio u toku susreta.
"Na kraju sam se i izvinio sudiji, ali prosto je tako. Takva je utakmica bila, da prosto morate tako da postupite. To je sve sport, i na kraju je sudija to i razumeo".
Izvor: B92.sport
Potvrdio je da su ga gađali protivnički navijači.
"Jeste, gađali su. Ali eto, to sam iskoristio u svoju korist, jer su me gađali nekim upaljačima. Bogu hvala, nisu me pogodili da se nešto desi, ali eto. Morate da se snađete, i mislim da bi svaki moj kolega to isto radio u ovoj situaciji. Nek mi ne zamere, ali radio sam za svoj tim".
Ono što raste posle ovakvih duela jeste samopouzdanje.
"Znači svakako. Generalno, opet kažem... Nije toliko na individualnom planu, koliko na timskom. Šteta što je opet na kraju došla ova pobeda, da smo igrali neku raniju utakmicu s njima, da nam bude podstrek za dalje. Ali, svakako igramo u domaćem takmičenju sa TSC-om jednu jaku utakmicu, tako da će nam sigurno značiti na samopouzdanju".
"To je do trenera i stručnog štaba. Mi međusobno imamo sjajan odnos, ko god da brani, uvek smo jedni uz druge. Zdrava konkurencija nas tera da budemo što bolji, nekad je to i dobro. Ja mislim da i stručni štab da može da nas stavi, dvojicu, trojicu, da bi nas stavio, ali jednostavno, to je sport, samo trebate zdravo da gledate na njih".
Zasigurno je da će tim slaviti, ali i Kanga.
"Verujem da hoćemo. Sutra se vraćamo za Beograd, i imamo vremena da saberemo utiske i proslavimo zasluženo. I Kangi bih čestitao i zahvalio se na sjajnom golu. To je specifičan igrač, i navikao nas je na ovakve majstorije. Ima vremena da slavi, sigurno i hoće, i zaslužio je, neka slavi", zaključio je Guteša.
NBA veteran Džejms Harden uhapšen je u ranim jutarnjim časovima u Teksasu i protiv njega je podignuta optužnica za nezakonito nošenje oružja, prenose američki mediji.
Selektor fudbalske reprezentacije Turske Vinćenco Montela izjavio je da je tužan zbog poraza od Australije na Svetskom prvenstvu, ali je dodao da njegov tim i dalje ima šanse da se plasira u narednu fazu takmičenja na Mundijalu.
Patrik Bič je do pre ovog meča bio poznat uglavnom u Melburnu, ali će posle sjajne partije u pobedi Australije nad favorizovanom Turskom od 2:0 mnogo šira publika čuti za 22-godišnjeg golmana.
Fudbalski klub Partizan odustao je od angažovanja beloruskog napadača Artjoma Šumanskog, pa će klub iz Humske potragu za pojačanjima u samom špicu napada nastaviti na drugim adresama.
Katar i Švajcarska su odigrali meč koji je izazvao kontroverzu zbog nedostatka uobičajene VAR grafike kod situacije koja je prethodila jedanaestercu za Švajcarsku.
Džejlen Branson, as Njujork Niksa, prošao je trnovit put od dolaska u NBA ligu – od igrača u senci Luke Dončića tokom perioda u Teksasu do jednog od najboljih.
Trener Ergin Ataman obratio se svojim igračima nakon što je Panatinaikos poražen od Olimpijakosa u petom meču finalne serije grčkog prvenstva, čime su crveno-beli stigli do šampionske titule.
Titula koju je Seltik osvojio u Škotskoj mogla bi značajno da utiče na rasplet kvalifikacija za Ligu šampiona i potencijalni put Crvene zvezde ka elitnom takmičenju.
Selektor fudbalske reprezentacije Turske Vinćenco Montela izjavio je da je tužan zbog poraza od Australije na Svetskom prvenstvu, ali je dodao da njegov tim i dalje ima šanse da se plasira u narednu fazu takmičenja na Mundijalu.
Patrik Bič je do pre ovog meča bio poznat uglavnom u Melburnu, ali će posle sjajne partije u pobedi Australije nad favorizovanom Turskom od 2:0 mnogo šira publika čuti za 22-godišnjeg golmana.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Peugeot je ove nedelje zvanično predstavio E-208 GTi, prvi potpuno električni model sa legendarnom GTi oznakom, a sada su poznati svi tehnički detalji, kao i cena ovog automobila.
Na Reditu se ovih dana govori o pomalo bizarnoj priči koja tehnički nema veze sa gejmingom, ali nosi zanimljivu pouku: gejmerski kompjuter spasava život.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar