"Zvezda u LŠ pokazala da može protiv svakoga – imali smo više poraza nego što smo zaslužili"
Sportski direktor fudbalskog kluba Crvena zvezda Mitar Mrkela izjavio je da veruje u pobedu "crveno-belih" na meču protiv PSV Ajndhovena u meču sedmog kola Lige šampiona.
Izvor: Tanjug
Dimitrije Vasiljević/STARSPORT
Fudbaleri Crvene zvezde će sutra od 21 čas na stadionu "Rajko Mitić" dočekati PSV iz Ajndhovena.
"PSV nije dobro startovao ove godine. Imali su kraću pauzu, kao i mi, i nijednu utakmicu u ovoj godini nisu dobili. Ne deluju kao tim iz prvog dela sezone, ali to je i dalje PSV - dobra, kvalitetna ekipa sa mnogo sjajnih pojedinaca. Sigurno imaju kapacitet da se brzo vrate u formu i zaigraju kao krajem prošle godine. Zvezda je, s druge strane, pokazala da u Ligi šampiona može da igra protiv svakoga. Iako to rezultatski nije uvek izgledalo kako treba, imali smo više poraza nego što smo zaslužili. Ali kada govorimo o igri i onome što se dešavalo na terenu, mislim da smo pokazali da smo mnogo bolji nego ranijih sezona i da na sutrašnjoj utakmici imamo pravo da se nadamo povoljnom ishodu", rekao je Mrkela za K1 televiziju.
On je podsetio da je Zvezda tokom leta izvršila rekonstrukciju tima.
"Ligu šampiona započeli smo bez pet standardnih igrača iz prošle sezone. Imali smo i peh s povredama - Glazer, Ivanić su bili van terena, a tokom sezone povredio se i Olajinka. To su sve važni igrači, pa nismo mogli da pružimo svoj maksimum. Zbog toga je bilo očekivano da ne igramo na nivou na koji smo navikli. Uz to, bilo je potrebno vreme da se uigraju novi igrači. Kada su se povredjeni vratili i kada su novajlije počele da se osećaju prijatno u ekipi, stvari su krenule kako treba", dodao je sportski direktor Zvezde.
Mrkela je naveo da smatra da je Zvezda tokom novembra i decembra prošle godine igrala na pravom nivou.
"Međutim, pauza je došla u trenutku kada nam najmanje odgovara. Bila je kratka, trajala je desetak dana, nakon čega su usledile pripreme. Sve je to neuobičajeno za nas, kao i utakmica koju igramo sutra. Prvi put posle mnogo godina, Zvezda će igrati zvaničnu utakmicu u januaru", rekao je Mrkela.
On je otkrio i kada je Zvezda igrala prvu veliku zvaničnu utakmicu u januaru.
"Podsetio bih starije zvezdaše da je Crvena zvezda davno odigrala svoju prvu veliku utakmicu u januaru. Bilo je to 5. januara 1947. godine, kada je u večitom derbiju pobedila Partizan rezultatom 4:3. Budimo optimisti - Zvezda sutra igra još jednu veliku utakmicu, ovaj put protiv PSV-a, i nadam se da će se rezultat iz tog davnog, hladnog januarskog dana ponoviti", naglasio je Mrkela.
On je istakao da se uvek kladi na Zvezdu.
"Uvek se kladim na Zvezdu, glavom i srcem. Ako radite neki posao, a niste optimista, onda taj posao ne treba ni da radite. Imamo dobru ekipu, Marakanu iza nas, pokazali smo u utakmicama iza nas, da smo dobri, vredni i da možemo sa svakim da se nosimo. PSV dolazi na punu Marakanu i spremnu ekipu Crvene zvezde, koja će pobediti", zaključio je Mrkela.
Navršava se 12 godina od teške nesreće Mihaela Šumahera, koja se dogodila na skijanju u francuskom Meribelu i zauvek promenila život sedmostrukog šampiona Formule 1.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Utakmica 21. kola Evrolige između Hapoela i Pariza pomerena je sa 9. januara na 3. mart jer trenutno ne postoje direktni letovi iz Istanbula za bilo koji izraelski grad.
Menadžer Oleksandra Usika, Egis Klimas, potvrdio je da su pregovori oko potencijalnog meča protiv bivšeg svetskog prvaka Deonteja Vajldera u toku, a kao mogući termin spominje se proleće naredne godine.
Kakva su bila očekivanja i koliko je bilo skepticizma kada je Partizan letos formirao tim, teško da su i najveći optimisti verovali da će proći kao prvi kroz cilj na kraju 2025. godine.
Aktuelnu sezonu u Superligi Srbije, osim jesenje titule Partizana i posrnuća Crvene zvezde, bez svake sumnje je obeležio Železničar iz Pančeva, kojim kormilari poznato ime – Bojan Šaranov.
Srpski reprezentativni fudbal je u godini za nama napravio značaj, pa čak i tektonski zaokret. Ali, sa ozbiljnim kašnjenjem koje ćemo platiti gorčinom u grlu dok budemo gledali Mundijal bez "Orlova".
NBA liga pokušava da reši problem "tankovanja" sistema da ekipe namerno gube da bi imale što bolji pik na draftu, a čini se da predloženo rešenje stvara još veće probleme.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar