Po drugi put su se crveno-beli ove jeseni otisnuli u Milano, gde su doživeli dva neuspeha protiv dva najveća kluba iz tog grada. Najpre od Intera, a potom i Milana kojim su se dodatno udaljili od mesta među 24 najbolje ekipe koja vodi u šesnaestinu finala elitnog takmičenja.
Zvezda je u novi duel na "Đuzepe Meaci" ušla u daleko boljem raspoloženju pošto su posle četiri uzastopna poraza upisali najveći trijumf u istoriji ovog takmičenja nad Štutgartom (5:1).
Odmah se posle "Švaba" krenulo sa kalkulacijama u vezi sa prolazom dalje, ali jedno je bilo jasno – bodovi osvojeni protiv Milana bi dobrano olakšali posao.
Kao uvertira i najava pozitivnog rezultata stigla je pobeda omladinaca nad vršnjacima iz redova "rosonera", ali se taj uspeh nije preneo naposletku i na seniorski fudbal.
Sofascore
Trener Vladan Milojević je napravio iznenađenje u startnih 11 gde se našao Mirko Ivanić koji je baš protiv Milana odigrao po sopstvenom priznanju najbolji meč u karijeri.
Neigranje "četvortke" ni u čemu nije sprečila njegove saigrače da ravnopravno izađu "na crtu" sedmostrukom šampionu Evrope. Naprotiv, Zvezda je imala još jedno izdanje u Ligi šampiona na koje može da bude ponosna uprkos rezultatu.
Od prvog minuta su crveno-beli bili konkurentni i prvi stigli do velike prilike. Posle centaršuta Milsona loptu je podigao Elšnik, a posle pometnje je ona stigla do Maksimovića.
Talentovani fudbaler kog je na ovom meču posmatrao skaut Liverpula je šutirao od zemlju, posle čega se lopta odbila od prečku.
Na slab start Milana su se nadovezali drugi problemi. Povredio se Ruben Loftus-Čik, potom i Alvaro Morata i obojica su morali da napuste igru unutar prvih pola sata.
Ipak, uprkos tome ekipa Paola Fonseke je stigla do prednosti posle greške nekolicine igrača Zvezde.
Daleko napred je otišao Mimović, Fofana je stigao do lopte i dugim pasom pronašao Rafaela Leaa. Portugalac je pobegao Đigi i Silasu, a potom savladao Gutešu koji je izašao daleko van linije.
To je bio i jedini pogodak u prvom poluvremenu, te se sa golom razlike otišlo na pauzu.
U nastavku je Milojević odlučio da u igru uvede Ivanića i odmah su bili jasni rezultati. Vezni igrač Zvezde je unutar prvih nekoliko minuta nastavka proigrao Mimovća, ali se ovaj nije proslavio udarcem ka golu Menjana.
Ključna je bila druga promena. Maksimovića je zamenio daleko iskunsiji Nemanja Radonjić koji dobro poznaje ove terene.
Svega nekoliko minuta je bilo potrebno krilnom igraču da oduzme loptu i potom u nastavku solo akcije sa ivice šesnaesterca šutne i postigne gol za izjednačenje.
Držala se Zvezda, štaviše bila bolji tim. Imao je Ivanić priliku da donese potpuni preokret, ali je stigla kazna za promašaje.
Igrao se 87. minut kada je tinejdžer Kamarda, koji je neposredno pre te akcije ušao u igru, šutirao glavom iz teške pozicije i pogodio prečku posle odbrane Guteše.
Lopta se odbila do Ejbrahama, a ovaj je zatresao mrežu mladog čuvara mreže po drugi put.
Proveravao se ovaj gol u VAR sobi, a na kraju je doneta odluka da ničega nije sporno u akciji koja mu je prethodila. Odluka o kojoj će se mnogo pričati.
Zvezda ostaje na tri boda na dva meča do kraja. Krajem januara dočekuju PSV, a potom putuju u Bern na gostovanje Jang Bojsu.
Bosna i Hercegovina i zvanično je dobila protivnika u nokaut fazi Svetskog prvenstva, pošto će se za plasman u osminu finala boriti sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
AEK je kompletirao prvo pojačanje za sezonu 2026/27 i zvanično predstavio Neli Džunior Džozefa, koji je potpisao dvogodišnji ugovor do leta 2028. godine.
Srpski košarkaš Nemanja Nedović ostavio je otvorenu mogućnost promene sredine ovog leta, uprkos tome što ima važeći ugovor sa Crvena zvezda za narednu sezonu.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Crvena zvezda je započela pripreme za novu sezonu i već na startu dobila jasne poruke o ambicijama, prelaznom roku i evropskom putu, koje je izneo generalni direktor kluba Zvezdan Terzić.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Teško je u ovoj fazi Novakove karijere analizirati žreb za jedan Grend slem turnir. Nepoznanica je u kakvom je stanju, usled čestih pauza koje pravi tokom sezone. Bilo kako bilo, Vimbldon mu je najveća šansa za 25. titulu.
Ukoliko ste u potrazi za novim televizorom, verovatno ste se našli u ozbiljnoj dilemi zbog mnoštva modela, skraćenica i tehničkih specifikacija koje prosečnom kupcu ne znače mnogo.
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar