Kao što već znate, direktan plasman u osminu finala Lige šampiona obezbediće osam najboljih ekipa, dok će u šesnaestinu finala ići ostali sve do 24. pozicije.
Specijalizovani statistički profil "Football Meets Data" objavio je najnovije kalkulacije za prolaz u narednu fazu, a Zvezda tu više nije poslednja, već četvrta otpozadi.
Crveno-belima se daje 2 odsto šansi da prođu u šesnaestinu finala, 0,3% da se plasiraju u četvrtfinale, odnosno 0,02% da uđu u polufinale. Iza Zvezde su Salcburg, Jang Bojs i Slovan Bratislava.
14% 🏴 Liverpool
13% 🇮🇹 Inter
11% 🏴 Arsenal
10% 🏴 Man City
7% 🇪🇸 Barcelona
6% 🇩🇪 Bayern
6% 🇮🇹 Atalanta
5% 🇩🇪 B. Leverkusen
5% 🇪🇸 Real Madrid
... pic.twitter.com/n9Fu8F8wF2
— Football Meets Data (@fmeetsdata) November 28, 2024
Ono što je verovatno bitnije od ovog podatka je to koliko će realno biti potrebno bodova da se bilo koja ekipa nađe među najbolje 24.
Kalkulacije kažu da će za to najverovatnije biti potrebno 10 bodova, pošto pomenuti profil ekipama koje doću do tog učinka daje 87% šansi da se plasiraju dalje.
Ekipe koje budu imale devet bodova trenutno imaju 46% šansi za prolaz, dok se onima sa osam daje svega 11 odsto. Oni koj budu imali 11 bodova imaju 99,8% šansi, a oni sa 12 će sigurno proći u nokaut rundu.
Time su šanse šampiona Srbije i ostalih ekipa koje se nadaju da će proći dalje skočile, jer je pred druge mečeve petog kola šansa za prolaz sa devet bodova bila na 38%.
Zvezda trenutno ima tri boda, a da bi došla do minimalno neophodnih devet za kakvu-takvu šansu mora da ostvari barem dve pobede.
Najbolje prilike za to biće u pretposlednjem kolu 21. januara protiv PSV-a kod kuće, a zatim i u poslednjem na gostovanju Jang Bojsu osam dana kasnije.
Ipak, kažu kalkulacije, da bi prolaz bio realnost, verovatno će morati da se osvoji još jedan bod, a šansa za to je samo 11. decembra ove godine protiv Milana na gostujućem terenu.
Da li će Zvezda uspeti da napravi čudo i prođe u šesnaestinu finala Lige šampiona nakon što je posle četiri kola imala nula bodova? Vreme će pokazati.
Košarkaš Los Anđeles Lejkersa, Luka Dončić, pokušaće da ubrza oporavak od povrede zadnje lože odlaskom na specijalizovani tretman u Evropu, prenose američki mediji.
Fudbaler Barselone Mark Bernal propustiće zbog povrede skočnog zgloba prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv madridskog Atletika, preneo je danas španski As.
Košarkaš Los Anđeles Lejkersa, Luka Dončić, pokušaće da ubrza oporavak od povrede zadnje lože odlaskom na specijalizovani tretman u Evropu, prenose američki mediji.
Fudbaler Barselone Mark Bernal propustiće zbog povrede skočnog zgloba prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona protiv madridskog Atletika, preneo je danas španski As.
Pratila je naša javnost kako će izgledati A selekcija Srbije pod vođstvom Veljka Paunovića protiv Španije i Saudijske Arabije, ali je na kraju sav fokus prešao na omladinsku i kadetsku selekciju naše zemlje.
Učinak po segmentima igre i individualne brojke ogolile su prednost Partizana u odlučujućim trenucima u derbiju i pobedi nad Zvezdom u 35. kolu Evrolige.
Kadeti Srbije nisu uspeli da obezbede plasman na Evropsko prvenstvo, ali su bili pravi kada je bilo najpotrebnije i kupili su sebi kartu za Mundijalito u Kataru.
Republikanski senator Berni Moreno izjavio je da će uskoro predstaviti zakonski predlog o pooštravanju zabrane američke vlade kineskim proizvođačima automobila da uđu na američko tržište.
Kina ubrzano gradi jednu od najnaprednijih mreža špijunskih satelita na svetu, što sve više menja ravnotežu moći u svemiru i tera SAD da razmišljaju o aktivnijem, pa čak i ofanzivnom pristupu.
Novi Android malver pod nazivom NoVoice otkriven je u Google Play prodavnici, skriven u više od 50 aplikacija koje su zajedno preuzete najmanje 2,3 miliona puta.
Američka kompanija Anthropic našla se u centru skandala nakon što je masovnom akcijom uklanjanja sadržaja sa platforme GitHub obrisala na hiljade tuđih repozitorijuma.
Komentari 43
Pogledaj komentare Pošalji komentar