Povrede igrača su glavni problem za trenera "švaba" poslednjih dana, a još loših vesti stiglo je u jeku reprezentativne pauze.
Tokom akcija sa svojim nacionalnim timovima povredili su se napadač Anđelo Štiler i vezista Enco Mijo.
Štiler je napustio reprezentaciju Nemačke zbog povrede lista, dok je Mijo isključen iz mlade reprezentacije Francuske zbog povrede kolena.
Oni će u narednim danima biti na poštedi i njihov nastup na "Marakani" 21. novembra je pod znakom pitanja.
Trener Henes, međutim, ima i drugh sličnih muka.
Fudbaleri Štutgarta su inače danas nastavili sa treninzima, ali je Henes mogao da računa na samo 17 fudbalera i četvoricu golmana, s tim da ovaj broj uključuje i sedmoricu priključenih fudbalera iz B tima i juniora.
I taj podatak dovoljno govori o ozbiljnosti situacije i problemima koje trenutno ima ovaj nemački tim.
Današnji trening propustili su golman Aleksander Nibel, bek Maks Mitleštat i vezista Kris Jan Firih koji su sa reprezentacijom Nemačke, kao i ostali koji su obili pozove od svojih nacionalnih saveza – Švajcarac Fabijan Rider, Belgijanac Amin Al Dakil i bosanskohercegovački reprezentativac i jedna od najboljih igrača Štutgarta ove sezone Ermedin Demirović.
EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF
Henesu ostaje da se nada da se niko od igrača koji još uvek imaju da odigraju meč sa reprezentacijom neće vratii sa povredom, jer takvih slučajeva ima na pretek u ekipi.
Naime, francuski štoper Dan Aksel Zagadu odsustvovati će duže vreme zbog teške povrede kolena, dok nemački reprezentativci Deniz Undav i Džejmi Leveling nisu ni mogli da se odazovu Nagelsmanu zbog povreda.
Undav trenira individualno, i dalje bez lopte, dok je Leveling i dalje van stroja i on će gotovo izvesno propustiti utakmice sa Bohumom i Zvezdom.
Takođe, Japanac Anri Čejs ima povredu zadnje lože i takođe trenira odvojeno od tima, dok je odavno odsutan danski vezista Nikolas Narti.
Štutgart je ove sezone u Ligi šampiona sakupio četiri boda i nalazi se van zone plej-ofa, dok je u Bundesligi trenutno 11. na tabeli.
U poslednje tri utakmice ekipa je bez pobede (Bajer 0:0, Atalanta 0:2, Ajntraht 2:3).
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Trener omladinske selekcije Crvene zvezde Nenad Milijaš rekao je da je njegova ekipa u Ostravi ostvarila povoljan rezultat protiv Banjika i da očekuje pobedu u revanšu drugog kola fudbalske Lige šampiona za mlade.
Krilo reprezentacije Srbije Darko Đukić sada je jedan od iskusnijih igrača u nacionalnom timu, a pred Evropsko prvenstvo ima poruku za svoje mlade kolege.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Postoje igrači koji prođu kroz Beograd, "ostave" statistiku i odu. A postoje i oni koji, iako govore drugim jezikom i dolaze sa drugog kraja kontinenta, na parketu ostave i deo svoje duše. Jedan od njih je Davis Bertans.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Trend iznenađuje analitičare, jer SUV segment, kod kojiih je pogon 4x4 najčešći u poređenju sa drugim klasama vozila, i dalje raste među novim automobilima.
Xiaomi je objavio listu pametnih telefona za svoje brendove Xiaomi, Redmi i POCO kojima će tokom 2026. godine biti okončana zvanična softverska podrška.
Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar