Igrači iz Bačke Topole su kod kuće savladali Lugano rezultatom 4:1 u meču trećeg kola Lige konferencija.
Švajcarski predstavnik je letos eliminisao Partizan iz kvalifikacija za Ligu Evrope, ali su potom i sami doživeli neuspeh u duelima sa Bešiktašem te se našli u trećem po redu UEFA takmičenju.
To je dovelo do duela sa još jednim srpskim predstavnikom i revanš našeg fudbala.
Razočaravajuć početak su imali ove sezone fudbaleri TSC-a, ali je od prvog minuta meča protiv Lugana je bilo jasno da je kriza iza njih.
Tek što je meč počeo, na semaforu je već bilo 1:0 za domaćina. Petar Stanić je imao veče karijere koje je započeo u četvrtom minutu fenomenalnim udarcem sa distance.
Nastavilo se sjajno veče igrača Jovana Damjanovića, koje se skoro ne pamti u Evropi kada su srpski klubovi u pitanju. TSC je dominirao čitavih 90 minuta uz tek sporadične oscilacije.
Ipak, izostao je drugi gol u prvom poluvremenu, te je postojala bojazan da bi Lugano u nastavku mogao da nastavka.
To se nije dogodilo, TSC je u istom maniru nastavio i nagrada je stigla u 59. minutu kada je Miloš Pantović iskoristio poklonjenu loptu nakon greške protivničke odbrane i postigao gol za 2:0.
Taj gol će biti inicjalna kapisla za nekoliko minuta haosa i najzanimljiviji period ovog duela.
Lugano je ubrzo stigao do smanjenja zaostatka, ali je i TSC odgovorio. U rasponu od tri minuta je postignuto isto toliko golova.
Do drugoj je stigao igrač meča Petar Stanić, ponovo sa distance i snažno u gornji ugao.
Do kraja meča Miloš Pantović je takođe stigao do drugog pogotka.
Jedan je poništen zbog ofsajda, drugi je umalo doživeo istu sudbinu, ali je na kraju priznat.
"Muški smo odigrali utakmicu, na karakter. Pretrčali smo ih. To je odnelo prevagu. Prva dva kola, možda smo protiv Astane izgledali bolje na terenu, pa smo izgubili. Idemo dalje. Presrećni smo. Spremamo se za sledeću utakmicu", rekao je Pantović posle meča.
TSC je sada na mestu koje vodi u baraž za drugu fazu, a pred meč sa Sent Galenom u narednom kolu.
Galatasaraj – Totenhem 3:2 (3:1) Akgun 6, Osimen 32, 39 – Lenkšer 19, Solanke 69 Union Sen Žiloa – Roma 1:1 (0:0) Mekalister 77 – Mansini 62 Olimpijakos – Rendžers 1:0 (0:0) El Kabi 57 Ludogorec – Atletik Bilbao 1:2 (1:0) Markus 21– Vilijams 73, Serano 75 Ajntraht Frankfurt – Slavija Prag 1:0 (0:0) Marmuš 53
20:34
Kraj! (4:1)
Fudbaleri TSC-a ostvarili su prvu pobedu u nekom od UEFA takmičenja u klupskoj istoriji.
20:30
(Bačka Topola) 89‘ Čemu ovo?
Crveni karton dobija Matija Botani.
Duel sa Benceom Šošem umalo je prerastao u fizički obračun.
Grub je bio fudbaler TSC-a u duelu, ali rekacija protivnika je utoliko bila nepotrebnija.
20:28
(Bačka Topola) 86‘ Gol je! (4:1)
Pantović stiže do drugog pogotka večeras.
U VAR sobi je utvrđeno da nije bilo ofsajd pozicije.
20:23
(Bačka Topola) 83‘ Pantoviću poništen drugi gol
Dva gola je postigao Miloš Pantović u prethodnih 20-ak minuta i oba su poništena zbog ofsajda.
Da ne pričamo unapred, u toku je provera u VAR sobi.
Šutirao je inteligentno Pantović ispod noge protivnika u dalji ugao i pogodio. Da vidimo da li je bilo i nedozvoljene pozicije. Prethodna je bila minimalna.
20:21
(Razgrad) 75‘ Preokret (1:2)
Dva gola u dva minuta Baskijaca.
Prvo Injaki Vilijams, potom Niko Serano za potpuni preokret Atletika protiv Ludogoreca.
Reprezentacija Srbija završila je grupnu fazu Lige nacija i kvalifikacija za Prvenstvo sveta porazom od Danske – 4:1 (4:1) u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Košarkaši Valensije poveli su sa 1:0 u polufinalnoj seriji Endesa lige, pošto su na svom terenu posle produžetka savladali Huventud rezultatom 118:117.
Fudbalska reprezentacija Srbije pretrpela je težak poraz u prijateljskoj utakmici odigranoj u Toluki, a meč su obeležila dva autogola izabranika Veljka Paunovića.
Košarkaši Partizana su doživeli i drugi poraz od ekipe Dubaija u finalnoj seriji ABA lige – ovoga puta je domaćin iz UAE slavio sa 86:81 i poveo sa 2-0.
Nagrada za najboljeg fudbalera Lige šampiona završila je u rukama Hviče Kvarachelije, pošto je UEFA zvanično proglasila gruzijskog reprezentativca za igrača sezone u elitnom evropskom takmičenju.
Vlasnik Panatinaikosa Dimitris Janakopulos kažnjen je šestomesečnom zabranom prisustva svim utakmicama u Grčkoj, kao i novčanom kaznom od 50.000 evra zbog incidenata tokom utakmice protiv Olimpijakosa.
Kako se bliži početak Svetskog prvenstva, najveća fudbalska "groznica" u ovdašnjem regionu zahvata Bosnu i Hercegovinu, koja se priprema za svoj drugi Mundijal u istoriji.
Partizan dočekuje Dubai u trećoj utakmici finala ABA lige sa imperativom pobede nakon zaostatka od 0:2 u seriji. Analiziramo ključne statistike, formu ekipa, najvažnije igrače i šanse crno-belih da produže borbu za titulu.
Vraćanje kilometraže u Srbiji dobija novi oblik. Dok su dizel automobili godinama bili prvi na udaru, najnoviji podaci potvrđuju da prevaranti sve češće ciljaju i hibride i električne modele.
Dodge vraća Charger na evropsko tržište, a nova generacija biće dostupna i kao strujaš i kao benzinac. Evropski kupci već mogu da naruče automobil, dok prve isporuke počinju u septembru.
Automobilska okupljanja trebalo bi da budu prilika za druženje i razmenu zajedničke strasti prema automobilima. Međutim, ponekad završe u sukobu sa zakonom, što je bio slučaj i ovde.
Kada laptop iznenada postane spor, većina korisnika odmah posumnja na procesor, RAM memoriju ili SSD disk. Međutim, uzrok problema često može biti nešto mnogo jednostavnije - baterija.
Telegram je predstavio potpuno novu aplikaciju za Apple Watch, čime se vraća na Apple platformu za pametne satove nekoliko godina nakon što je ukinuo prethodnu verziju.
Komentari 22
Pogledaj komentare Pošalji komentar