Purović za B92.sport: "Čudo je ona 'rupa' – beton se trese, neće im biti svejedno" VIDEO
Fudbaleri Crvene zvezde u sredu od 21 sat dočekuju ekipu Barselone u meču četvrtog kola Lige šampiona, a očekivanja od ovog susreta je za B92.sport gostujući u podkastu "expertIVA" podelio i bivši fudbaler crveno-belih Milan Purović.
Iako klub iz Ljutice Bogdana nije imao baš najbolji start u Ligi šampiona, miljenik "delija" nije krio optimizam pred susret u Beogradu, ističući da je velika prednost izabranika Vladana Milojevića upravo domaći teren.
"Optimista sam, mislim da će dobro proći. Čudo je ona 'rupa', neće im biti prijatno. Neće im biti svejedno, kad se zatrese tunel. Beton se dole trese. Mislim da će taj 12. igrač biti taj koji će im dati jos 20-30% posto na sve", jasan je Purović koga nema često u medijima, a oduvek je važio za ljubimca navijača.
Motivacija je sama po sebi, kako je rekao, činjenica da se igra protiv Barselone.
"To su sve profesionalci. Da li treba stvarno da ih neko motiviše? Koja ti je veća motivacija nego protiv Barselone? Ispoštuj ono što je šef tražio, ali gde ćeš bolju priliku nego da sve pokažeš protiv takvog protivnika kao što je Barsa?! Sigurno će biti nekog motivacionog govora, ali ime kluba je dovoljno. Oni su sad već naelektrisani", dodao je Purović za B92.sport.
Izvor: B92.sport
Uzbuđenje prvotimci osećaju već sad, kako je rekao, a nema dileme da domaći igrači tu prednjače nego što je to slučaj sa strancima.
Izvor: b92.sport
Imao je i poruku za sve navijače – prema njegovim rečima veliki je uspeh što godinama unazad Zvezda igra evropska takmičenja, te nedavni porazi od Monaka, odnosno Intera ne bi smeli da poljuljaju nikoga.
"Lepo mi je da ih gledam, Zvezda je uvek Zvezda, kakva god da je. Rezultati me ne odvajanju od nje, kakvi god su. Deset godina smo zaredom u Evropi i to je dobar rezultat, što nije?!", poručio je jasno Purović u novoj epizodi podkasta "expertIVA", koja vas u petak od 19 sati čeka na sajtu B92 sporta i Jutjub kanalu B92.
ATP je objavio zvanični kalendar za 2027. godinu, a nova potvrda stigla je i za ono što smo već znali – ni Srbija (Beograd), ni Atina nemaju svoje mesto u rasporedu turnira u naredne dve godine.
U Kragujevcu je, u organizaciji Vaterpolo kluba Radnički, održan 11. Međunarodni memorijalni turnir "Nenad Nena Manojlović" za vaterpoliste do 14 godina.
Jedan od iskusnijih u reprezentaciji Srbije Sava Ranđelović je podvukao crtu posle 3/3 u prvoj fazi Evropskog prvenstva u Beogradu i najavio početak druge faze.
Kapiten muške rukometne reprezentacije Srbije Mijajlo Marsenić izjavio je da bi bilo sjajno da njegov tim pobedom protiv Španije otvori Evropsko prvenstvo.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
U Kragujevcu je, u organizaciji Vaterpolo kluba Radnički, održan 11. Međunarodni memorijalni turnir "Nenad Nena Manojlović" za vaterpoliste do 14 godina.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Večni grad sledi primer evropskih prestonica kao što su London, Brisel, Pariz i Helsinki, koje su uvele sporije i bezbednije kretanje uprkos snažnom protivljenju vozača.
Pre nego što su spasene, turistkinje su se čak fotografisale pored svog iznajmljenog Mercedesa, koji je privremeno postao atrakcija na skijaškoj stazi.
Američke bezbednosne agencije (FBI i CISA) izdale su hitno upozorenje svim korisnicima pametnih telefona. Problem je ozbiljniji nego što se mislilo, a meta su vaši najprivatniji podaci.
Komentari 15
Pogledaj komentare Pošalji komentar