Maksimović: "Sutra ću pokazati da sam bolji od Jamala!"
Fudbaler Crvene zvezde Andrija Maksimović i jedan od najvećih talenata srpskog fudbala dao je zanimljivu izjavu pred duel protiv Barselone u 4. kolu Lige šampiona.
On je, naime, upitan o svom vršnjaku Laminu Jamalu, sa kojim se dobro poznaje i šta očekuje od duela sa njim.
"Sastali smo se na Evropskom prvenstvu. Sjajan igrač, takođe i Kubarsi. Moje su godište, sutra ću izaći i pokazaću da sam bolji od njega (Jamala). Planirao sam da razmenimo dresove posle utakmice", rekao je Maksimović.
U svom obraćanju javnosti na konferenciji za medije je poručio da nema nikakvu tremu pred meč sa ovakvim rivalom.
"Nemam tremu, ovo me je čekalo jednog dana. Ovo je Liga šampiona, naš stadion, pune tribine i drago mi je da ću igrati protiv velikog tima kao što je Barselona", rekao je Maksimović.
Da li zbog svog nadimka (Zvezdin Mesi) ima dodatno opterećenje zbog imena protivnika.
"Dobio sam nadimak kao mali zbog kose. Rekao sam da hoću svoje ime da ostavim u Crvenoj zvezdi, ali da to bude Andrija Maksimović, a ne Mesi".
Protiv Intera je debitovao, a protiv Monaka video kakav je Liga šampiona nivo.
"Protiv Intera na debiju sam video da mogu da igram u visokom intenzitetu. Protiv Monaka nije bila utakmica kako smo očekivali. Sutra dolazi najjači protivnik, borićemo se i pred našom publikom je sve moguće", rekao je Maksimović.
Na kraju je prokomentarisao i reči Nenada Lalatovića da je poslednji gol protiv Vojvodine postigao slučajno.
"Gol protiv Vojvodine mi značli za samopouzdranje. Što je rekao Lalatović da sam slučajno dao gol, nije bilo slučajno. Gađao sam gol, možda je malo lopta preskočila, ali šutirao sam u gol", zaključio je Maksimović.
Generalni sekretar Rukometnog saveza Srbije Ivan Milivojević kaže da je Međunarodna rukometna federacija (IHF) priznala grešku sudija na meču između naše selekcije i Farskih Ostrva.
Tornike Šengelija je izneo očekivanja od duela protiv Crvene zvezde u 14. kolu Evrolige, pa se osvrnuo i na dešavanju u Partizanu – posle ostavka Željka Obradovića.
Kako mediji prenose, usvajanje novog Statuta Košarkaškog saveza Srbije 24.11. ove godine izazvalo je bes, nezadovoljstvo, ali i nemoć kod predsednika KSS, Nebojše Čovića.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Legendarni brazilski fudbaler Rivaldo uputio je ozbiljne kritike mladom asu Barselone Laminu Jamalu nakon teškog poraza od Čelsija (0:3) u Ligi šampiona.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Ekstremni luksuz izgleda da prkosi svim svetskim krizama - Bugatti je već rasprodao sve planirane primerke Tourbillon modela vrednog čak 3,8 miliona evra.
Dvotaktni motori pružaju znatno veću specifičnu snagu od četvorotaktnih, a uz to su lakši i mnogo jednostavniji. Zbog svega ovoga, General Motors planira da ih vrati u život.
Evropska komisija je kaznila X u vlasništvu Ilona Maska sa 120 miliona evra, što je prva novčana sankcija izrečena po novom zakoniku o moderaciji sadržaja u EU.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
Komentari 82
Pogledaj komentare Pošalji komentar