Bio je to derbi prve runde novog formata elitnog takmičenja, ali su engleski i italijanski prvak potpuno podbacili.
U najvećem delu susreta smo gledali vrlo sličan meč onom iz finala ovog takmičenja odigranog u Istanbulu 2023. godine, ali ovog puta nije bilo nijednog poteza poput Rodrijevog kojim je rešio taj meč.
Ekipa Pepa Gvardiole jeste dominirala kroz posed, ali su izabranici Simonea Inzagija pokazali mnogo veću disciplinu i zahvaljujući tome došli do možda i neočekivanog boda na verovatno najtežem gostovanju u Evropi.
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Prvi je u 27. minutu sa distance zapretio Kevin de Brujne, a dva minuta kasnije je na siti način pokušao Edersona da ugrozi Mateo Darmijan. Ali, "mršavo".
Najbliži golu, verovatno i na celom meču, bio je Erling Haland u 36. minutu kada je lukavo gađao sa ivice kaznenog prostora, već savladao Jana Zomera, ali – promašio.
U nadoknadi prvog dela je i Inter imao svoju najbolju priliku, kada je Karlos Augusto iskosa sa leve strane gađao levom nogom, ali je Ederson odlično reagovao i sprečio šok na "Etihadu".
Par minuta pre toga se povredio Kevin de Brujne, koji je u pauzi ostao u svlačionici i zabrinuo stručni štab i navijače "građana".
Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
U drugom poluvremenu smo gledali "Viktorije" i samo jedan tim, ali je Inter disciplinovanom igrom uspešno odolevao.
Siti je napadao u naletima, tukli su Fil Foden, Džek Griliš, Ilkaj Gindoan, ali je odbrana osvajača "Skudeta" sve to blokirala.
U 76. minutu je to mogao da kazni Henrik Mktarijan, ali je iz vrlo izgledne situacije poslao loptu preko gola.
Tanjug/Nick Potts/PA via AP
Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je mogao da se proslavi u 79. ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio odlični Zomer.
I onda, u 89. minutu, najbolja šansa za Siti. Opet je Gvardiol centrirao, tačno na glavu usamljenog Gindoana, a on je od celog gola od sedam metara pogodio Jana Zomera.
Tu je propala najveća prilika za gol na ovom meču, koji će vrlo brzo biti zaboravljen.
Siti i Inter su podbacili (0:0), PSŽ srećno slavio protiv Đirone golom u 90. minutu (1:0), Dortmund je takođe u finišu slomio Klub Briž (3:0), a Seltik je "petardom" dočekao u elitu Slovan iz Bratislave.
Posle jučerašnjih goleada, ovo je bilo veče za zaborav.
Četvrtak obećava, pošto će Crvena zvezda otvoriti takmičenje protiv Benfike na stadionu "Rajko Mitić" od 18.45.
22:51
90+5' Dortmund stiže i do trećeg gola
Girasi je sigurno izveo najstrožu kaznu i stavio tačku na ovaj susret.
22:48
90' PSŽ konačno vodi!
I to na nestvaran način!
Nuno Mendeš je centrirao po zemlji sa leve strane, lopta zakačila jednog igrača u bloku i išla pravo u ruke golmana Gazanige.
Međutim, ona mi je prošla kroz ruke, zatim i kroz noge i tako je primio gol kojim će, verovatno, Đirona izgubiti u prvoj ikada utakmici Lige šampiona.
Juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina, ali do kraja turnira neće moći da računa na veoma bitne šrafove u ekipi.
Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija (IFAB), telo odgovorno za Pravila igre, izdao je pojašnjenje u vezi sa primenom VAR tehnologije tokom Svetskog prvenstva 2026. godine, otvarajući novu debatu o jednoj od najkontroverznijih sudijskih odluka na turniru.
Sportski direktor Fudbalskog saveza Nemačke Rudi Feler (66) kaže da fudbaleri Argentine nikako ne mogu biti dobar primer uprkos velikim uspsima na prethodna dva Mundijala.
Mario Hezonja postigao je dogovor sa Klivlend Kavalirsima, ali njegov povratak u NBA ligu i dalje je pod velikim znakom pitanja zbog spora sa Real Madridom.
Partizan je posle velike borbe savladao Mačvu u Šapcu rezultatom 3:1. Zubairu je doneo vođstvo crno-belima, Vidakov izjednačio, a pobedu su u finišu overili Demba Sek i Šaka Traore.
Dušan Vlahović mogao bi karijeru da nastavi u Bešiktašu. Italijanski mediji otkrivaju detalje ponude vredne čak 70 miliona evra, kao i šta srpskog napadača očekuje u narednim danima.
Međunarodni odbor fudbalskih asocijacija (IFAB), telo odgovorno za Pravila igre, izdao je pojašnjenje u vezi sa primenom VAR tehnologije tokom Svetskog prvenstva 2026. godine, otvarajući novu debatu o jednoj od najkontroverznijih sudijskih odluka na turniru.
Sportski direktor Fudbalskog saveza Nemačke Rudi Feler (66) kaže da fudbaleri Argentine nikako ne mogu biti dobar primer uprkos velikim uspsima na prethodna dva Mundijala.
Tesla Cybertruck mogao bi da uđe u istoriju kao jedan od najvećih komercijalnih promašaja auto-industrije. Iako donosi niz tehnoloških inovacija, prodajni rezultati daleko su ispod očekivanja.
Od 1. jula 2026. godine u Srbiji su počeli da se primenjuju novi usklađeni dinarski iznosi republičkih administrativnih taksi, što se odražava i na ukupne troškove registracije vozila.
Godišnje skeniranje okruženja u igri Pokémon Go iskorišćeno je za obuku AI modela kompanije Niantic Spatial, koji se kroz saradnju sa firmom Vantor sada primenjuje u navigaciji vojnih dronova bez GPS-a.
Apple se suočava sa tužbom zbog lažne aplikacije Sparrow Wallet koja je korisnicima ukrala više od 1,8 miliona dolara. Saznajte detalje kripto prevare.
Komentari 47
Pogledaj komentare Pošalji komentar