Nova vest
b92
Fudbal 0

13.9.2024.

18:55

Zvezdi samo promil šanse – Leverkuzen najveće iznenađenje u LŠ

Pred start novog formata Lige šampiona, poznata birtanska kompanija za sportsku analitiku napravila je procenu kako bi svaki tim mogao da prođe u ovom takmičenju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Zvezdi samo promil šanse – Leverkuzen najveće iznenađenje u LŠ
Dimitrije Vasiljević/STARSPORT

Što se tiče srpskog predstavnika u Ligi šampiona, Crvene zvezde, njoj se za plasman među 16 najboljih ekipa da je 6.2 odsto, dok za plasman u četvrtfinale svega jedan odsto. 

Kada su u pitanju Zvezdini rivali Milan i Benfika takođe imaju ispod 50 odsto da se nađu u drugoj fazi, kao i Monako i Štutgart. 

Među četiri najbolje ekipe, tačnije za koje je procenjeno da će se naći u samoj završnici su pored Mančester sitija i Real Madrida, tu i rival Crvene zvezde Barselona i ekipa Intera, te i Bajern Minhena. 

Interensantno je da se Bajer Leverkuzenu daju velike šanse da dođe do finiša takmičenja. 

Zanimljivo je da su Liverpul, Bajern, Arsenal, pa čak i Pari Sen Žermen, prilično potcenjeni.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

4 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu