Izabranici Žarka Lazetića su lako došli do prednosti, a potom rutinski priveli meč kraju i sa velikom prednošću čekaju revanš u Bačkoj Topoli.
Makabi je do prednosti došao u prvom poluvremenu, u nastavku je TSC ostao sa dva igrača manje. U drugom delu igre je ekipa iz Izraela još dva puta uspela da zatrese mrežu mladog Veljka Ilića.
Ekipa iz Izraela je mnogo bolje ušla u meč, konstantno je od prvog minuta kontrolisala igru i napadala poslednju liniju odbrane TSC-a.
Uspešno su se branili izabranici Deana Klafurića sve do 26. minuta kada se u strelce upisao Dor Turgeman.
On je pokupio odbijenu loptu posle šuta Dora Pereca i rutinski savladao Ilića za 1:0.
Dor Turgeman (2003) opens the scoring for the Zionist terrorists who should be banned from UEFA competitions for commiting a genocide, and shouldn't even play in UEFA competitions because they're not a European league.
⚽ דור תורג'מן
📽️ @PushGoalspic.twitter.com/K5TesrETAQ
— Football Report (@FootballReprt) August 22, 2024
Nastavio je Makabi u dobrom ritmu i posle postignutog pogotka. Napadali su konstantno, a situacija za TSC se dodatno pogoršala u 42. minutu.
Mateja Đorđević je neoprezno reagovao i kao poslednji igrač dobrane zaustavio Turgemana. Glavni arbitar je prvo pokazao da je bio ofsajd, a potom je uz konsultaciju VAR-a poništio prvobitnu odluku i pokazao crveni karton fudbaleru TSC-a.
Samo četiri minuta kasnije, neoprezno je startovao i Mihajlo Banjac, zbog čega je i on posle VAR provere umesto žutog dobio direktan crveni karton, a TSC je ostao sa dva igrača manje u nastavku meča.
Uspeo je TSC do poluvremena da se odbrani, ali u nastavku više nije imao igru.
Samo jednom je uspeo da zapreti ekipi Makabija u završnici meča, dok su fudbaleri ekipe iz Tel Aviva kontrolisali igru i u drugom delu meča.
Nisu u startu uspeli da slome otpor ekipe iz Bačke Topole, ali im je pošlo za rukom u 63. minutu. Turgeman je posle centaršuta, glavom prebacio loptu do Pereca, koji je pod prečku pogodio za 2:0.
Tačku na meč je stavio Madmon u 83. minutu na asistenciju Bitona – 3:0.
Mogao je Makabi do ubedljivijeg vođstva u završnici, ali je Veljko Ilić uspeo da zaustavi dva ozbiljna napada Izraelaca.
TSC očekuje težak posao u revanšu, gde juri tri gola zaostatka. Svakako, ima zagarantovano mesto u Ligi konferencija, ukoliko ne uspe da dođe do preokreta i pobede u drugom meču.
Utakmicu ste ispratili UŽIVO uz live blog B92.Sport:
Završeno
19:11
Semafor
Turgeman 26', Perec 63', Madmon 83'
MTA
TSC
3
:
0
21:56
Kraj meča!
Glavni arbitar je odsvirao kraj meča.
Makabi je uspeo da savlada TSC sa 3:0 i sa velikom prednošću ide u revanš.
Utakmica je na programu u Bačkoj Topoli za sedam dana.
21:55
90+6' Šansa za TSC
Dobro je Stanić izveo slobodan udarac, ali su defanzivci Makabija izbacili loptu iza svog gola.
Imao je TSC i korner, ali se odbranila ekipa iz Izraela.
21:50
90+4' Nova šansa za Makabi
Jehezkel je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je Ilić sigurno reagovao.
21:50
90+1' Brza kontra Makabija
Imao je Makabi pet na tri u napadu, ali nije uspeo da ga reši na najbolji mogući način. Samo korner.
21:47
90' Nadoknada
Igraće se još pet minuta u drugom poluvremenu.
21:46
87' Makabi i dalje napada
Makabi ima ubedljivu prednost, ali želi dodatno da je uveća pred revanš u Bačkoj Topoli.
TSC nije mogao da pruži najbolji otpor sa dva igrača manje.
Denver nastavlja da traži pojačanja za unutrašnju liniju nakon što je postalo jasno da više neće računati na Jonasa Valančijunasa, koji je karijeru nastavio u Žalgirisu.
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije je savladala selekciju Ukrajine sa 3:1 – po setovima je bilo 22:25, 25:17, 25:21, 25:23 u drugom meču Lige nacija koja se igrao u Beogradskoj areni.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković govorio je o velikim rivalstvima koja su obeležila njegovu karijeru, ali i o novoj generaciji igrača koja predvodi svetski tenis.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković govorio je o svom odrastanju, teškim godinama kroz koje je prolazio sa porodicom, ali i posebnom osećaju kada predstavlja svoju zemlju na najvećoj sportskoj sceni.
Nije savršen, ima svoje slabosti, ali ako Crvena zvezda uspe da uklopi njegove kvalitete i sakrije njegove nedostatke, dobila je jednog od boljih ofanzivnih visokih igrača u evropskoj košarci.
Na Zlatiboru su zvanično počele pripreme ženskih bokserskih selekcija Srbije, koje će trajati do 30. jula. Na okupu su seniorke i omladinke koje će u narednom periodu, kroz intenzivan rad, brusiti formu za predstojeća međunarodna takmičenja.
Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale Vimbldona, a baš kao i prošle sezone, bolji u polufinalu je bio Janik Siner. Italijan je dominantnom partijom zasluženo zakazao meč protiv Saše Zvereva.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković govorio je o velikim rivalstvima koja su obeležila njegovu karijeru, ali i o novoj generaciji igrača koja predvodi svetski tenis.
Najbolji srpski teniser Novak Đoković govorio je o svom odrastanju, teškim godinama kroz koje je prolazio sa porodicom, ali i posebnom osećaju kada predstavlja svoju zemlju na najvećoj sportskoj sceni.
Zbog ogromne konkurencije nije uspeo potpuno nametnuti u rotaciji "kraljevskog kluba". To je otvorilo vrata Crvenoj zvezdi, koja je dobila igrača koji ulazi u najbolje godine svoje karijere.
Crvena zvezda utakmicom protiv povratnika u Superligu, Mačve iz Šapca, otvara novu sezonu sa jasnim ciljevima – odbranom titule i uspešnim prolaskom kroz kvalifikacije za Ligu šampiona.
Selektor vicešampiona sveta govorio je za B92.sport o istorijskom srebru Srbije, porazu od Australije koji je promenio sve, radu sa Nikolom Kusturicom, pozivu Dušana Alimpijevića i lekcijama koje je naučio od svojih igrača.
Stanković nema mnogo vremena da popravi detalje i ukomponuje ono čime raspolaže. Kostur tima je ostao, ali da li je dovoljno kvalitetan da ispuni očekivanja?
Iako je Volvo poslednjih godina gotovo u potpunosti fokusiran na SUV modele i krosovere, švedski proizvođač bi mogao ponovo da ponudi limuzine i karavane na evropskom tržištu.
Suzuki želi da se ozbiljnije uključi u rastući segment pristupačnih električnih vozila u Evropi. Automobil će konkurisati modelima kao što su Renault Twingo E-Tech ili Dacia Spring.
Iako je Ferrari nedavno predstavio model 12Cilindri Manuale, koji uz pomoć savremene tehnologije vraća osećaj vožnje sa manuelnim menjačem, Lamborghini nema nameru da krene istim putem.
Dok se OpenAI Sora gasi, Google Vids postaje moćan alat za kreiranje personalizovanih AI videa. Napravite digitalnog dvojnika za poslovne prezentacije u samo par klikova.
Sajber kriminalci pomoću veštačke inteligencije prave lažne sajtove mobilnih operatera. Stručnjaci otkrivaju kako da prepoznate prevaru i bezbedno kupite internet za putovanje.
Nova prognoza za GTA 6 predviđa zaradu do 5,2 milijarde dolara već u prvoj nedelji lansiranja. Rekordne prednarudžbine pokazuju da nas u novembru čeka najveći gejming spektakl decenije.
Komentari 21
Pogledaj komentare Pošalji komentar