Fudbal 35

12.3.2024.

23:48

Malo je Grujićev gol – Arsenal dobio penal-dramu u Londonu!

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši Porto posle boljeg izvođenja penala.

Autor: Stefan Smuđa

Stefan Smuđa
EPA-EFE/NEIL HALL

Rezultat posle 90 i kusur minuta je bio 1:0 golom Leonarda Trosara, a potom u celom drugom poluvremenu, kao i dodatnih 30 minuta, nije bilo pogodaka.

U penal-seriji je heroj "tobdžija" bio golman Raja, koji je odbranio dva od četiri penala igračima Porta.

U penalima je bilo 4:2, a Portu je malo bio i gol srpskog veziste Marka Grujića u trećoj penal seriji.

Podsetimo, prethodno je iste večeri i Barselona prošla u četvrtfinale, pobedom nad Napolijem rezultatom 3:1 (2:1).

Meč na "Emiratima" nije bio onakav kao što su mnogi očekivali, jer je Arsenal krenuo oprezno, a Porto dominirao kroz posed.

Trebalo je domaćinu skoro pola sata da bi preuzeo inicijativu i iz toga se u 41. minutu izrodio vodeći pogodak.

Prelepu asistenciju ka strelcu Trosaru je uputio Martin Odegard, nakon čega je Belgijanac veoma precizno pogodio dalji ugao gola "zmajeva".

Bio je to rezultat na poluvremenu, ali i kraju susreta, pošto više nismo videli golove u Londonu.

Tačnije, u 66. minutu je Odegard zatresao mrežu Dioga Koste, ali je sudija Klermon Turpan prethodno dosudio faul u napadu Kaija Haverca nad Pepeom.

Vrlo sporna situacija, o kojoj će se dosta pričati, ali je Turpan bio siguran u svoju odluku i čak se ni VAR nije uključivao u razmatranje.

Porto je žalio za prelepim udarcem Konseisaa u 70. minutu, dok je Arsenal najbolju šansu propustio u 83. kada je Kosta skinuo zicer Gabrijelu Žesusu.

U produžecima smo videli veoma opreznu igru na obe strane. Kompletan dodatan period je odigrao Srbin Marko Grujić.

Ali, niko u tom delu susreta nije želeo da rizikuje, pa smo bez mnogo uzbuđenja otišli na penal-rulet".

Tamo je dominantan bio David Raja, koji je odbranio udarce Vendela i Galene, dok su ga savladali Pepe Akino i Marko Grujić.

Za Arsenal su bili precizni Martin Odegard, Kai Haverc, Bukajo Saka i Deklan Rajs.

U igru je pred dodatnih 30 minuta ušao Marko Grujić, a produžetke na "Emiratima" pratili smo iz minuta u minut putem Live BLOG-a B92.sport.

To je sve za ovaj Live BLOG B92.sport

Barsa je sa 3:1 nadigrala Napoli, a Arsenal je preko "penal-ruleta" izborio plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Hvala Vam što ste bili uz nas ove večeri.

3. serija: Saka gol – Grujić gol;
4. serija: Rajs gol – Galenu brani Raja.

Kraj!

23:48

Arsenal je u četvrtfinalu Lige šampiona!

Drama na "Emiratima" sa srećnim krajem za domaćina.

David Raja, pojačanje Arsenala kroz pozajmicu iz Brentforda, odbranio je dva penala i postao heroj severnog dela Londona.

Arsenal će rivala među osam najboljih dobiti u petak u podne na žrebu u Nionu.

23:37

Idemo u "penal-rulet"!

Svi su ovo čekali, a sada vrhunac drame na "Emiratima"!

23:30

Penali su, gotovo, izvesni

I jedni i drugi bi ih "potpisali" ovog momenta.

23:18

Kraj prvog produžetka

Bez mnogo uzbuđenja u prvih 15 minuta.

Ovaj dvomeč, polako, ali sigurno, klizi ka penalima.

23:12

Velika borba u Londonu

Ali, ni jedni ni drugi ne žele da rizikuju.

Prošlo je 10 minuta bez pravih šansi u produžecima.

23:05

23:03

23:02

U igru je na "Emiratima" ušao Marko Grujić

Srbin je zamenio povređenog Varelu, koji nije mogao da nastavi meč duboko u nadoknadi drugog poluvremena.

Kreću produžeci u Londonu!

23:00

Šampionska igra Katalonaca na "Monžuiku"

22:58

Gledaćemo još 30 minuta fudbala na "Emiratima"!

Gol Leonarda Trosara iz 41. minuta bio je dovoljan za produžetke u Londonu.

Porto je igrao vrlo disciplinovano i nije poklekao u drugom poluvremenu, pa ćemo gledati još dva puta po 15 minuta fudbala.

22:55

Gotovo je na "Monžuiku"!

Barselona je sa 3:1 protiv Napolija prošla u četvrtfinale Lige šampiona.

Sasvim zasluženo će se naći u žrebu koji će se održati u petak u podne.

22:50

Još tri minuta nadoknade u Londonu

Sve su izvesniji produžeci u revanšu Arsenala i Porta.

22:50

Na "Monžuiku" će se igrati još četiri minuta.

Ali, tu je sve izvesno, jer Napoli ne pokazuje snagu da za tako kratak period postigne još dva gola.

22:48

85' Velika šansa za Gabrijela Žesusa!

Ali, izvrsna intervencija Dioga Koste.

22:47

Levandovski rešio sve dileme:

22:41

81' Napoli propušta veilku šansu

Lindstrem je probao glavom, Ter-Štegen ostao ukopan, ali je imao sreće da lopta ode tik pored stative.

22:40

83' Barsina akcjia iz udžbenika!

Za plasman u četvrtfinale!

Strelac je Robert Levandovski, ali su mu saigrači sve pripremili.

Sada je 3:1 i, praktično, sve je rešeno na "Monžuiku".

22:34

80' Jedni produžeci se "smeše", hoće li ih biti na oba susreta?

U Londonu je ostalo još 10 minuta da se igra još novih 30.

U Barseloni je domaćin bliži prolasku, ali Napoli sve više pritiska.

22:33

72' Kako vreme odmiče, Barsa se sve više brani

Napoliju ne preostaje ništa drugo nego da krene na "sve ili ništa".

Barsa će se u poslednjih 20-ak minuta povući i čekati svoju šansu iz kontre.

22:32

Poništen gol Arsenala:

22:28

66' Arsenal postiže gol, ali Turpan ga poništava!

Kai Haverc je jurio loptu iza Pepea, izvršio je pritisak i ona je došla do Odegarda koji je pogodio mrežu.

Međutim, sudija Klermon Turpan je video prekršaj nad Pepeom ili golmanom, te je dosudio prekršaj za gostujući tim.

22:26

Malo šale – "tviteraši" tvrde da su Klermon Turpan i Leonard Trosar vrlo slični likom:

22:23

63' Porto preti

Galeno je iznudio slobodan udarac na samoj ivici kaznenog prostora, ali je onda Konseisao jako loše šutirao.

22:15

55' Šansa za Barsu, Rafinja nije dobro šutirao

Brazilac je imao izglednu situaciju, ali je tukao pravo u golmana Napolija.

22:05

Nastavljene su utakmice.

Kvarachelija je zapretio Barseloni sa distance, a Konseisao Arsenalu "makazicama".

21:51

21:48

Idemo na pauzu.

Izuzetno prvo poluvreme, i na "Emiratima" i na "Monžuiku".

Videli smo četiri gola na dva susreta i sve je potpuno otvoreno u oba dvomeča.

Ostanite uz B92.sport!

21:45

Ovako je Arsenal poveo:

21:41

41' Arsenal vodi u Londonu!

Leandro Trosar pogađa posle prelepe asistencije Martina Odegarda.

Sada je sve potpuno izjednačeno u dvomeču Arsenala i Porta.

Krećemo od nule!

21:38

21:33

32' Arauho krvari!

Štoper Barselone ima problema, pukla je arkada i moraće da mu se sanira ta povreda.

21:31

30' Vraća se Napoli!

Rahmani pogađa veoma lepo donji levi ugao gola Ter-Štegena.

Tri gola smo videli u Barseloni za samo pola sata.

21:28

28' Porto potpuno ravnopravan u Londonu

Iako Arsenal mora da juri zaostatak, Porto se ozbiljno isprsio na "Emiratima".

21:26

21:24

Gol Žoao Kansela:

21:24

22' Evanilson propušta zicer za Porto!

Imao je situaciju jedan na jedan sa golmanom, ali je David Raja to odbranio.

21:20

Gol Fermina Lopesa:

21:18

17' "Blic-krig" Barselone za 2:0!

Za samo dva minuta dva gola katalonskog tima!

Sada je u kontri pogodio i Žoao Kanselo, i to posle stative pogođene od strane Lamina Jamala.

21:16

15' Barselona vodi!

Strelac je Fermin Lopez!

21:14

12' Saka, pa Edegard

Arsenal je počeo da preti Portugalcima.

Kako vreme bude odmicalo, a rezultat se ne bude menjao, to će biti sve češći slučaj.

21:12

10' Arsenal (previše) oprezan

Očekivalo se da će "tobdžije" krenuti od starta da pucaju.

Međutim, veći posed na startu ima Porto.

21:05

5' Barselona je krenula ofanzivno na "Monžuiku"

Ćavijevi izabranici odlučili su se za rani pritisak, ali još uvek čekamo na veća uzbuđenja.

21:00

Krećemo!

"Bubamara" se zakotrljala na "Emiratima" i "Monžuiku".