Nova vest
Logo
Fudbal 6

23.7.2024.

9:59

UEFA izbacila Ukrajince

Evropska fudbalska asocijacija (UEFA) potvrdila je ispadanje ukrajinskog kluba Dnjipro-1 iz svojih takmičenja.

Autor:B92.sport

B92.sport
UEFA izbacila Ukrajince
Ukrinform / ddp USA / Profimedia

Dnjipro-1 je bio primoran da napusti evropska takmičenja zbog finansijskih problema.

To je najviše proslavila mađarska Puškaš akademija, koja je bez borbe prošla u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Pitanje je zašto je UEFA uopšte ovoliko dugo čekala na ovakvu odluku, umesto da zameni Dnjipro-1 nekim drugim timom, s obzirom da je taj klub pred bankrotom, trenutno nema igrača u postavi, a sveukupno ima troje zaposlenih.

Ukrajinci su predali oba meča Mađarima, a odluku je potvrdila sama UEFA i dodelila dve 3:0 pobede mađarskoj ekipi.

Ovakav epilog napravio je problem Austriji Beč koja je s posebnim oprezom pratila situaciju.

Pre godinu dana prodali fudbalera za 8 miliona

Da je Dnjipro-1 utakmice predao pre žreba u 14:00 sati, Austrija bi bila nosilac u trećem kolu kvalifikacija, ali s obzirom da je Dnjipro-1 zahtev podneo oko 18 časova, status nosioca je pripao Mađarima.

Zanimljivo da je Dnjipro-1 pre samo godinu dana prodao Artjoma Dovbika u Đironu za osam miliona evra pa su okolnosti pod kojima je klub doveden u trenutno stanje vrlo upitne.

Takođe je interesantno da je Dnjipro-1 na kraju doživeo istu sudbinu kao njegov preteča Dnjipro, koji je pre nekoliko godina isto snosio sankcije UEFA iz finansijskih razloga.

Dnjipro-1 je prošle godine bio četvrti u ukrajinskom šampionatu, ali će ove, izgleda, glavni cilj biti suva egzistencija kluba.

Podeli:

loader

Komentari 6

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

"Ne napadajte nas zbog gluposti"

Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".

B92

12:18

1 h

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu