Fudbal 0

7.3.2024.

20:40

LE: Liverpul siguran u Pragu, Roma zgromila Brajton, Bajer izbegao poraz

Fudbaleri Liverpula napravili su ogroman korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige Evrope.

Izvor: B92.net

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Izabranici Jirgena Klopa su kao gosti na Letni u Pragu pobedili ekipu Sparte sa 5:1 (3:0).

Rani penal u petom minutu i pogodak Aleksisa Mekalistera, nad kojim je i načinjen prekršaj, olakšali su posao Liverpulu koji je bio ubitačan iz tranzicije.

Nekoliko puta su na spavanju uhvatili Čehe kada su oni bili u naletu i stvarali šanse i to ih je skupo koštalo.

Haraslin u 15, te Presijado i Veljko Birmančević u 36. minutu nisu iskoristili prilike za Spartu.

Na drugoj strani, Darvin Nunjes je u 25 minutu sjajnim udarcem sa preko 20 metara, poslao loptu pod prečku za 0:2.

Isti igrač je u trećem minutu nadoknade prvog dela uspeo da iskoristi još jednu priliku i Liverpul je sa tri gola prednosti otišao na odmor.

Međutim, samo što se u nastavku krenulo sa centra, gol za Spartu.

Konor Bredli je u pokušaju da otkloni opasnost postigao autogol, da bi u 47. minutu Keleher spasao novi gol posle udarca Haraslina.

I onda, u 53. minutu, povredio se Ibrahima Konate, ušao je Van Dajk, dok je Soboslai zamenio dvostrukog strelca Nunjesa.

Samo minut kasnije Luis Dijas je iskoristio dodavanje Harvija Eliota da postigne četvrti gol za Liverpul.

Postigli su gosti i peti gol u 84. minutu preko Mohameda Salaha, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda.

Ipak, u četvrtom minutu nadoknade, rezervista Dominik Soboslai nije imao milosti, postigao je gol za 1:5 i Liverpul će u revanšu imati samo formalnost da overi plasman među osam najboljih.

ProfimediaRoma je kod kuće dočekala ekipu Brajtona i slavila sa 4:0 (2:0).

Golman Mile Svilar je bio siguran na golu Rimljana, a veliki deo posla Italijani su obavili u prvom poluvremenu.

Simon Adingra je u šestom minutu pogodio stativu gola Rome, da bi u 14. reagovao VAR.

Paulo Dibala je ipak bio van ofsajd pozicije, sve je bilo čisto i priznat je vodeći gol Rome.

Igrao se 43. minut kada je Roma uspela da duplira prednost.

Romelu Lukaku je utrčao sa desne strane i snažnim udarcem sa desetak metara poslao loptu u mrežu Engleza za 2:0.

Veliku priliku, Brajton je imao u 45 minutu kada je Svilar sjajanom odbranom sprečio da Dani Velbek postigne gol.

Isti igrač je propustio priliku u 57. minutu i uskoro je stigla kazna u vidu trećeg pogotka domaćina.

Mrežu Brajtona u 64. minutu zatresao je Đanluka Manćini.

Sve je bilo rešeno kada je četiri minuta kasnije Brajan Kristante glavom poslao loptu u mrežu ekipe Roberta de Zerbija za velikih 4:0.

Profimedia

Malo je nedostajalo da Bajer iz Leverkuzena doživi prvi poraz ove sezone.

Imali su nezgodno gostovanje Karabahu, na neutralnom terenu u Bakuu, ali je na kraju bilo 2:2 (1:0).

Domaćin je poveo u 26. minutu preko Jasina Benzije, posle odličnog dodavanja od strane Žuninja.

Na 2:0 povisio je Žuninjo u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena i već tada je bilo jasno da će "farmaceuti" imati težak posao.

Ipak, u 71. minutu preko veziste Florijana Virca uspeli su da smanje na 2:1.

Kada se očekivalo da posle 34 utakmice u nizu od 27. maja prošle godine dožive prvi poraz, uspeli su da se izvuku.

U drugom minutu nadoknade Patrik Šik je postigao gol za 2:2 i tim rezultatom je meč završen.

Sve detalje sa mečeva u oba kup takmičenja mogli ste da pratite uz LIVE BLOG b92. net.

19:55

51' Drugi gol Dejvida

Džonatan Dejvid postiže drugi gol na meču Lige konferencija u Gracu.

Lil vodi sa 2:0 od 51. minuta.

19:38

Strelci raspoloženi

Završeno je prvih 45 minuta na sedam mečeva.

Postignuto je 13 golova, mreže miruju samo u duelu Ajaksa i Aston Vile.

19:23

36' PRAG: Birmančević u velikoj šansi

Liverpul vodi sa 2:0 na Letni u Pragu, ali Sparta igra veoma dobro.

Sada je prvo pokušao Kuhta, pa potom i Veljko Birmančević, očekivalo se da će ubaciti loptu u nebranjenu mrežu. Nekako je natrčao na loptu, ona je završila pored gola.

Liverpul na golu ima i raspoloženog Kelehera.

Sparta je imala već tri ili četiri dobre prilike, ali neće je gol...

19:01

14' Roma povela protiv Brajtona

Sve je u redu, Roma je povela preko Dibale!

Dakle nije bilo ofsajda, utrčao je i zaobišao golmana, potom poslao loptu u mrežu Brajtona.

18:53

6' Liverpul poveo!

Makalister je izveo penal za Liverpul i pogodio, Englezi su odmah poveli u Pragu!

18:27

Klop: Oprezno

Jirgen Klop je svestan da njegov tim ulazi u deo sezone kada je svaki meč bitan.

"Želimo da budemo oprezni, i moramo, u ovom delu super intenzivnog perioda sezone, svako nam je potreban. Videćemo kako da koristimo sve raspoložive snage", kaže Klop.

Drugim rečima, ako mu Salah ili Soboslai budu neophodni, nema dileme da će ih ubaciti u igru.

17:56

Birmančević i Svilar od početka

Imaćemo prilike da na delu gledamo i dvojicu srpskih fudbalera.

Veljko Birmančević je u startnih 11 u timu Sparte iz Praga koja dočekuje Liverpul.

Na golu Rome su susretu sa Brajtonom biće Mile Svilar.