Partizan je u dvomeču protiv Tobola morao da računa bez jednog od planiranih pojačanja. Idrisu Baba nije uspeo da bude registrovan na vreme za duele sa kazahstanskim predstavnikom, iako su crno-beli želeli da se ceo posao završi pre isteka roka.
Predsednik Partizana Rasim Ljajić objasnio je da problem nije nastao zbog greške u administraciji kluba, već zbog ranije uvedene zabrane FIFA koja i dalje sprečava licenciranje novih igrača.
Kako je Ljajić istakao u razgovoru za "Meridian sport", klub je izmirio sva dugovanja koja su bila razlog za kaznu, ali procedura nije mogla da bude završena na vreme zbog postupanja poverioca iz jednog starog slučaja.
"Razlog zbog kojeg Idrisu Baba nije pravovremeno registrovan ne tiče se propusta u administraciji – jer njih nije ni bilo. Reč je o tome da smo još pod FIFA zabranom za licenciranje pojačanja, iako smo na vreme isplatili sva dugovanja koja su stvorila problem", rekao je Ljajić.
Možda vas zanima
Fudbal
AEK je već poslao prvu ponudu za Kervina Arijagu, a deo obeštećenja pripao bi i Partizanu.
B92.sport
15:05
3
h
Partizan
Vezista iz Gane uskoro bi trebalo i zvanično da postane novi fudbaler crno-belih.
B92.sport
14:05
4
h
U pitanju je spor sa skautom koji je tokom prethodne uprave Partizana bio angažovan za pronalaženje igrača na brazilskom tržištu. Prema rečima prvog čoveka crno-belih, klub je za njegove usluge platio značajnu sumu novca, iako nijedan fudbaler iz tih preporuka nije završio u Humskoj.
"Platili smo 140.000 evra za usluge koje nikada nije ni izvršio. Svi igrači koje je pronašao otišli su u druge evropske klubove, ali je imao ugovor zbog kojeg je uspeo da pobedi na Sudu za sportsku arbitražu. Kada smo isplatili traženu sumu novca, imao je novi zahtev u vidu 3.000 švajcarskih franaka, 66 evra i 30 centi. Mi smo i to uplatili na vreme, ali tu se priča ne završava", naveo je Ljajić.
On je dodao da je nakon izmirenja svih obaveza bilo potrebno samo da skaut obavesti FIFA da je dugovanje rešeno, čime bi proces registracije bio ubrzan. Međutim, prema njegovim rečima, to se nije dogodilo.
"FIFA procedura je takva da je on trebalo da obavesti nadležni organ da su sva dugovanja izmirena, kako bi oni to uvažili istog dana. U suprotnom, neophodno je da protekne pet radnih dana kako bi oni evidentirali uplatu i ozvaničili kraj procesa. On je odlučio da se sveti Partizanu iako smo uplatili sav novac, kontaktirali ga, zvali… Jednostavno nije želeo da pošalje dopis na adresu FIFA, a klub je u takvoj situaciji ostao nemoćan, jer je to problem star navodno sedam godina", zaključio je Rasim Ljajić.
Možda vas zanima
Partizan
Dugo se očekivao ovaj trenutak, jer je uvek treća garnitura dresova bila nešto specifično i nešto što je svakog navijača oduševilo.
B92.sport
11:44
6
h
Komentari 2
Pogledaj komentare Pošalji komentar