Bajern mirođija u LŠ spektaklima – PSŽ imao 5:2, ali u Minhenu je sve otvoreno! VIDEO
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:4, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
Bajern je prvi zadao udarac u 17. minutu, kada je Vilijam Paćo oborio Luisa Dijasa u kaznenom prostoru, a Hari Kejn je sa bele tačke poslao Matveja Safonova na pogrešnu stranu.
Bio je to njegov 54. gol u sezoni, čime je postao prvi Englez koji je pogađao na šest uzastopnih mečeva Lige šampiona.
Safonov se potom istakao velikom odbranom protiv Majkla Olisea, dok je Usman Dembele na drugoj strani propustio veliku šansu.
Iskupio se Dembele gotovo odmah, pošto je Hviča Kvarachelija prodorom i preciznim udarcem doneo izjednačenje.
Sofascore
Tempo utakmice bio je izuzetan. Olise je pogodio stativu, a Dezire Due je nakon solo prodora bio neprecizan. Posle kornera koji je izveo Dembele, Žoao Neveš je sjajno reagovao i glavom savladao Manuela Nojera.
Olise je u finišu prvog poluvremena ponovo izjednačio efektnim pogotkom, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima. Nakon VAR provere dosuđen je penal za Pari Sen Žermen zbog igranja rukom Alfonsa Dejvisa, a Dembele je bio siguran za 3:2.
U nastavku je usledila prava goleada. Kvarachelija je povećao prednost posle centaršuta Ašrafa Hakimija, a samo dva minuta kasnije Dembele postiže još jedan gol za 5:2.
Bajern se nije predavao. Dajo Upamekano je smanjio posle slobodnog udarca Jozue Kimih, a potom je Luis Dijas majstorski realizovao dodavanje Kejna za 5:4. Bio je to njegov treći gol protiv Pari Sen Žermena ove sezone i ujedno jubilarni 100. pogodak napadačkog trija Bajerna (Dijaz, Kejn, Olise) u sezoni 2025/26.
Parižani su mogli i do šestog gola, ali je Seni Majulu pogodio prečku u završnici.
Ipak, tim Luisa Enrikea upisao je jubilej – 100. pobedu u Ligi šampiona, a španski stručnjak stigao je do svog 50. trijumfa u najkraćem roku u istoriji takmičenja, za samo 77 utakmica.
Ovom pobedom PSŽ je prekinuo niz od pet uzastopnih poraza protiv Bajerna i zaustavio seriju nemačkog tima od devet vezanih pobeda pred revanš na "Alijanc areni" naredne srede.
Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su minhenski Bajern rezulltatom 5:2, u prvom meču polufinala Lige šampiona koje nam je donelo najviše golova u toj fazi u istoriji takmičenja.
22:51
90‘ Nadoknada
Još četiri minuta.
22:50
87‘ Stativa!
Seni Majulu je pogađa.
Strelac u prošlosezonskom finalu kontinentalnog takmičenja je bio blizu da donese šesti gol svom timu, tek nakon što je ušao.
Uputio je udarac iz okreta, ali se okvir gola isprečio.
Njegovim pokušajem je okončan period dominacije Bajerna.
22:45
84‘ Nove izmene
Treneri su očigledno sačuvali sveže noge za kraj, kada ujedno mogu i da seckaju igru.
Na terenu su Lukas Ernandes i Seni Majulu.
Izlaze Hviča Kvarachelija i Nuno Mendeš, koji se izgleda povredio.
22:40
81‘ Ulazimo u finiš
Kompani je na teren poslao Gorecku umesto Musijale, sa kojim će dobiti čvrstinu u veznom redu i sveže noge, ali i delom ostati bez kreativnosti u napadu.
Videćemo da li će fudbler na odlasku doneti zlata vredan gol svom timu.
22:40
76‘ Da li će finiš ovog meča odlučiti finalistu?
Imao je PSŽ ogromnih 5:2, ali je sada sve otvoreno.
Bajern ne pokazuje nameru da prekine sa riskantno ofanzivnom igrom koja je dovela do pet golova u mreži Nojera, ali i povratka u ovaj dvomeč.
Ekipa Luisa Enrikea nastavlja da strpljivo čeka svoju šansu.
Možda bi treneri trebalo da se okrenu ka svojim klupama. Tek ukupno tri izmene do sada.
22:36
Koliko smo daleko od rekorda?
Devet golova je već sada najveći broj pogodaka u jednoj utakmici polufinala, ali ne i nokaut faze.
Dobro se sećamo pobede Bajerna nad Barselonom (8:2) u četvrtfinalu 2020. godine.
U utakmici između Borusije Dortmund i Legije (8:4) u grupnoj fazi pre tačno 10 godina je postavljen sveukupan rekord.
22:33
70‘ Gol je! (5:4)
Ipak nije bilo ofsajda Dijasa, baš kao što je i sugerisao.
Iz VAR sobe je stigla potvtrda da je deveti gol bio regularan.
Partizan bi mogao da bude oslabljen pred revanš sa Tobolom u Kazahstanu, pošto je nastup Že Gomeša i dalje pod znakom pitanja zbog problema sa prednjom ložom.
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Prema pravilniku Međunarodnog odbora fudbalskih saveza (IFAB), ne smatra se prekršajem ako lopta igrača pogodi u ruku nakon što ju je neočekivano odbio njegov saigrač.
Fudbaleri Pari Sen Žermena plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su posle pobede nad Bajernom kod kuće (5:4), remizirali u revnašu u Minhenu (1:1). Rival u borbi za titulu će im biti ekipa Arsenala.
Nadaju se navijači da će Bajern i Pari Sen Žermen ponoviti spektakl sa "Parka prinčeva" i na "Alijanc areni". Prvak Evrope ima prednost od 5:4, a u finalu već čeka Arsenal.
Partizan bi mogao da bude oslabljen pred revanš sa Tobolom u Kazahstanu, pošto je nastup Že Gomeša i dalje pod znakom pitanja zbog problema sa prednjom ložom.
Malo toga bilo je dobro kod Crvene zvezde ove večeri u Sombathelju protiv Hapoel Ber Ševe. Tek poneka šansa, bez kreacije u više od pola sata igre sa igračem više na terenu deluju više zabrinjavajuće nego minimalan poraz.
Toyota i Lexus godinama dominiraju istraživanjima pouzdanosti, ali nisu jedini sigurni izbor. Subaru, Honda i Mazda takođe su pri vrhu, dok stručnjaci upozoravaju da je važniji konkretan model nego logo na haubi.
Smart #2 trebalo je da bude predstavljen tek u oktobru, ali su kineski dokumenti već otkrili sve važne detalje. Naslednik modela ForTwo nudi do 300 km WLTP dometa i brzo punjenje.
London pravi veliki korak ka budućnosti bez vozača. Uber i Wayve dobili su prve dozvole za autonomne taksije, a Ford Mustang Mach-E već ovog leta mogao bi da prevozi putnike britanskom prestonicom.
GPS, kamere i povezani softver već omogućavaju automobilima da prepoznaju ograničenja brzine. Sledeći korak mogao bi biti sistem koji bi vozilu jednostavno zabranio da ih prekorači.
OpenAI radi na novoj funkciji za ChatGPT koja će značajno olakšati pravljenje stikera za WhatsApp. Umesto dosadašnjeg procesa, korisnici će moći da prave i dodaju stikere direktno u aplikaciju.
Luksuzni proizvođač satova i nakita Jacob & Co predstavio je jedinstveni sat inspirisan kultnim filmom "Kum", čija cena iznosi neverovatnih 2,4 miliona dolara.
Komentari 191
Pogledaj komentare Pošalji komentar