"Sporan" penal rešio derbi na "Meaci" – Barsa se igrala sa živcima navijača VIDEO
Derbi prve večeri 6. kola Lige šampiona igrao se nesumnjivo na stadionu "Đuzepe Meaca" u Milanu, ali su se tom meču radovali svi izuzev samih igrača Intera i Liverpula.
Umesto vatrometa fudbala i, zašto ne, goleade u "gradu mode" gledali smo čestu opstrukciju igre i meč bez ikakvog rizika, sa dosta kalkulacija.
Bilo je tu i tamo sporadičnih, da ne kažemo slučajnih pokušaja, ali ni blizu onoga čemu smo se nadali.
U 32. minutu je Ibrahima Konate zatresao mrežu i proslavio gol, ali je VAR posle petominutne provere pokazao da je Ugo Ekitike prethodno igrao rukom.
Praktično ništa nismo videli sve do samog finiša, kada je u 80. minutu najbolju šansu na meču imao Konor Bredli, ali je tukao pravo u Jana Zomera iskosa sa desne strane.
I onda, u 88. minutu je Alesandro Bastoni odlučio da se meč ne završi bez golova, već je krajnje naivnim potezom poklonio penal za pobedu Liverpulu.
Bez lopte je, bez ikakve potrebe, povukao za dres Florijana Virca, a Nemac je pao na travu kao da je pogođen snajperom sa vrha "Meace".
Feliks Cvajer je dobio poziv iz VAR sobe i odlučio da dodeli penal, koji je u pobedu Liverpula pretvorio Dominik Soboslaj.
Tako je rešen derbi večeri, koji je razočarao sve neutralne ljubitelje fudbala, ali i odveo Liverpul na deobu 4. mesta sa 12 bodova, zajedno sa još Interom, PSŽ-om, Realom i Atletikom.
Barselona je na svom "Kamp Nou" bila veliki favorit protiv Ajntrahta iz Frankfurta i tu ulogu je opravdala, ali mnogo teže nego što se očekivalo – 2:1 (0:1).
Od početka je domaćin ušao u meč po principu "lako ćemo", pa je za to vrlo brzo kažnjen i nateran da promeni pristup.
Bundesligaš je čekao i dočekao svoju priliku u 21. minutu kada je Knauf doneo prednost gostima i pošteno zaplašio navijače katalonskog tima.
Morao je Hansi Flik da protrese svoje igrače u poluvremenu, pa su oni već u prvih osam minuta nastavka stigli do preokreta.
Junak nije bio i Jamal, ni Rafinja, ni Levandovski, niti iko od veznih igrača, već... Žil Kunde.
Francuski desni bek je za tri minuta dao dva gola na vrlo sličan način, te je tako sam doneo preokret za oduševljenje na "Kamp Nou".
I tada se očekivalo da će Barsa "eksplodirati", ali opet je povukla "ručnu" i do kraja smo ostali uskraćeni za još makar jedan gol.
Barsa je stigla tek do 10. boda, dok Ajntraht ostaje na svega četiri.
U večernjoj sesiji prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Birmingemu pratili smo nastupe naših atletičarki Ivane Španović, Aleksandrije Mitrović, Milice Emini i Armina Sinančevića.
Ova ponuda značajno nadmašuje ono što je Juventus spreman da izdvoji za nastavak saradnje sa napadačem. Upravo zbog toga, prema dostupnim informacijama, torinski klub sve više ispada iz trke za potpis svog dosadašnjeg igrača.
Monako je potvrdio da će zvanično zatražiti od CNOSF-a da razmotri njihov plan preuzimanja i dokapitalizacije, u pokušaju da ponovo dobije mesto u prvoj ligi.
"Razgovarao sam sa njim u Amsterdamu pre nekoliko nedelja i tada mi je rekao: 'I u Ajaksu su mladi momci ponekad bili umorni, a ja nikada nisam umoran.'"
Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Hapoel Ber Ševe rezultatom 1:0 u mađarskom Sombathelju, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković nije krio razočaranje posle poraza od Hapoel Ber Ševe (1:0) u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.
Očekivalo se da će derbi Lige šampiona Intera i Liverpula izazvati pažnju zbog dobrog fudbala i golova, a jedino se posle meča priča o destrukciji igre obe tima i sudijskoj odluci koja je prelomila.
Ova ponuda značajno nadmašuje ono što je Juventus spreman da izdvoji za nastavak saradnje sa napadačem. Upravo zbog toga, prema dostupnim informacijama, torinski klub sve više ispada iz trke za potpis svog dosadašnjeg igrača.
Monako je potvrdio da će zvanično zatražiti od CNOSF-a da razmotri njihov plan preuzimanja i dokapitalizacije, u pokušaju da ponovo dobije mesto u prvoj ligi.
Nik Vajler-Beb nije klasičan plejmejker čiji se uticaj na igru meri time koliko dugo drži loptu u rukama. On je mnogo više kombo bek, igrač koji može da preuzme različite uloge u zavisnosti od potreba ekipe.
"Najviše me je impresioniralo to što je vrlo brzo stavila tačku na jednu vrhunsku karijeru u skoku udalj i sa neverovatnom željom krenula u nove izazove u novoj disciplini", kaže Goran Obradović.
Bokser motor postoji više od 120 godina, a danas ga uglavnom koriste Porsche i Subaru. Njegova konstrukcija donosi nisko težište, manje vibracija i prepoznatljiv karakter, ali ima i svoje mane.
Dva vlasnika Mercedes-AMG automobila tvrde da ih je metalni logo na sportskim sedištima opekao nakon što se zagrejao na suncu. Zbog navodnog problema pokrenuta je grupna tužba u SAD.
Toyota je razvila potpuno novi 4.0 litarski V8 sa dva turbopunjača, 640 KS i tehnologijom toplotne zaštite kakva se koristi u avio-industriji. Prvi će ga dobiti novi superautomobil GR GT.
Kineski naftni gigant Sinopec počeo je da pretvara benzinske stanice u punktove za ultrabrzo punjenje električnih automobila. BYD punjači od 1.500 kW mogu da dopune bateriju za samo devet minuta.
Komentari 47
Pogledaj komentare Pošalji komentar