Strelci su bili Gabrijel Martineli u 72. minutu i Leandro Trosar 15 minuta kasnije.
Arsenal je na kraju opravdao ulogu favorita na ovom meču, iako je Bilbao odigrao sjajnu utakmicu, međutim malo slabije drugo poluvreme koštalo je izabranike Ernesta Valverdea boljeg rezultata na ovom meču.
Tobdžije u sledećem kolu igraju protiv Olimpijakosa, dok Bilbao će igrati protiv Dortmunda.
U najmanju ruku Atletik Bilbao je bio ravnopravan rival ekipi Arsenala. To sa sigurnošću se moglo zaključiti posle prvog dela igre, gde nismo videli ni previše sadržajnu utakmicu.
Domaći tim osokoljen podrškom punog stadiona, pokazao je favorizovanom rivalu da se nimalo ne plaši ovog izazova i što su prekoputa njih igrači, koji su jedni od glavnih favorita za osvajanje kako Premijer lige, tako i Lige šampiona.
Tako je Arsenal u uvodnim trenucima meča imao posed lopte, ali nije uspevao da je prenese na suprotnu polovinu, jer je poslednja linije domaćeg tima stajala dosta visoko.
Zbog toga gosti nisu uspeli i da se u nekim situacijama izvuku iz ofsajda, gde je najčešće upadao Deklan Rajs.
Prvih 15 minuta meča su pripali igračima Atletika, koji u pojedinim trenucima, konstatno su bili pretnja po gol Davida Raje, ali nije Arsenal imao neke trenutke u kojima je morao da strepi.
Osetio se izostanak glavnog igrača tima i kapitena Martina Edegora, jer je Arsenalu nedostajao neki pojedinac koji će da poveže linije tima.
Londonski tim je počeo da ubrzava tempo negde na ulasku u drugu polovinu prvog dela igre.
Sve više lopti je išlo na Maduekea, koji je pokušavao da svojim prodorima napravi višak, ali ekipa Mikela Artete nije uspeva u svojoj prvobitnoj nameri da bivšeg igrača Čelsija ostavi samog sa svojim čuvarem, što bi brzonogi Englez lako uspevao da pretrči.
Kada su zaustavili tu desnu stranu, fudbaleri Bilbaa su rešili pola posla.
U nekoliko navrata je Viktor Đokereš uspevao da se izmigolji igračima u crveno-belim dresovima, ali u oba navrata nije na pravi način poslao loptu ka golu Unaija Simona.
Još je Šveđanin imao i kompromitovan nastavak meča, jer je posle jednog sudara sa svojim saigračem dobio zavoj oko glave, sa kojim je nastavio utakmicu.
EPA/JAVIER ZORRILLA
Prvo poluvreme je okončao najboljom šansom za Bilbao, koju je propustio Berenger, ali kada se sve sabete sigurno da smo više očekivali od ova dva tima.
Drugo poluvreme je krenulo šansom Viktora Đokereša.
Posle toga Noni Madueke je preuzeo primat, tako što je dočekao svoj trenutak da ostane sam ispred svog čuvara, u tim momentima je u oba navrata uspeo da uputi udarac ka golu, ali je Simon bio uspešniji na golu.
Nije ni Bilbao ostao nedorečen, pa je Vilijams, jer je na ovom meču bio samo jedan. Niko je povređen. Bio u šansi i na isteku sat vremena igre uputio prvi udarac u okvir gola Arsenala.
Svakako ovaj prvi deo drugog poluvremena je bio bolji, pa i od celog prvog poluvremena.
Arteta je kako se približavao kraj meča, hteo da malo spusti ritam svojih igrača, jer je u glavi imao i duel protiv Mančester sitija, koji je na programu već u nedelju.
Tako je iz igre u 66. minutu izašao Viktor Đokereš, a na terenu je bio Trosar, koji i nije pravi napadač.
Izmene Mikela Artete su itekako urodile plodom, tako je Gabrijel Martineli u 71. minutu ušao u igri, a samo minut kansije posle jedne kontre je doveo Arsenal do prednosti.
Do kraja meča videli smo još jedan gol i to ponovo u mreži Bilbaa, koji je postigao još jedan fudbaler koga smo videli tek pred kraj meča.
Gabrijel Martineli je vratio Trosaru za asistenciju za prvi gol, pa je Belgijanac postigao pogodak i obezbedio Arsenalu tri boda na startu nove sezone u Ligi šampiona.
U drugom meču koji se igrao u terminu od 18.45, fudbaleri Union Sen Žiloaz savladali su u Holandiji ekipu PSV sa 3:1.
Debitant u novoj sezoni Lige šampiona na najbolji način je startovao u elitnom takmičenju.
Golove za šampiona Belgije su postigli Dejvid sa bele tačke u devetom minutu, potom je Ait Hađ na isteku prvog dela igre duplirao prednost, da bi Mekalister u 81. minutu samo potvrdio trijumf svog tima.
Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
Jedino što je PSV uspeo da postigne počasni pogodak, on je bio delo Van Bomela, koji je bio precizan u 90. minutu.
Belgijancima će rival u sledećem kolu biti Njukasl, a PSV će do prvih bodova pokušati da dođe na utakmici protiv Leverkuzena.
Kompletan tok meča mogli ste pratiti putem našeg LAJV BLOGA.
Završeno
16:16
PSV – Sen Žiloa
Van Bomel 90'; Dejvid 9'(p), El Hađ 39', Mekalister 81'
Leto 2023. godine u Partizanu obeležila je velika saga oko dolaska Nikole Mirotića, koja se na kraju završila bez realizacije, iako je delovalo da je transfer praktično gotov.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Selektor Poljske i strateg grčkog velikana Arisa Igor Miličić je u intervjuu za B92.sport govorio o fenomenu Mateuša Ponitke, "procvatu" Danila Anđušića, tajni uspeha sa nacionalnim timom, ali i o tome kako se košarkaški svet prilagođava novim porecima.
U planu je da se 2026. godine u fabrici Stellantis u Kragujevcu proizvede novih 40.000 električnih Citroena C3, rekao je Zoran Burić, direktor marketinga u ekskluzivnom uvozniku Avtonova KAB.
Većina kupaca na Sajmu automobila u Beogradu spremno je da izdvoji od 25.000 do 30.000 evra za kupovinu vozila, a budžet do 50.000 evra se smatra prihvatljivim za premijum modele.
Italijanski proizvođač luksuznih sportskih automobila Ferrari saopštio je danas da je privremeno obustavio isporuke na Bliski istok zbog rata u regionu.
Nadzorna organizacija za sajber bezbednost "NetBlocks" saopštila je da je Iran u potpunosti bez međunarodne internet veze već 20 dana, odnosno više od 456 sati.
OpenAI je predstavio nove AI modele GPT-5.4 mini i GPT-5.4 nano, koji su dizajnirani kao brzi i efikasni alati za svakodnevne zadatke, posebno u oblasti programiranja.
Komentari 16
Pogledaj komentare Pošalji komentar