Nova vest
Logo
Fudbal 0

30.7.2025.

16:27

Blagojević: "Svi traže kartu više, idemo na pobedu!"

Očekuje se pun stadion u Humskoj za revanš meč protiv Oleksandrije, o čemu je pričao Srđan Blagojević na konferenciji za medije.

Blagojević: "Svi traže kartu više, idemo na pobedu!"
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Blagojević je za početak izneo svoja očekivanja uoči revanša u kom njegova ekipa ima prednost od 2:0. A u isto vreme uputio i apel navijačima.

"Imamo jasan cilj, a to je plasman u treće kolo. Imamo ispred sebe dobrog protivnika, bez obzira na prvi rezultat. Oleksandriji ne manjka kvalitet, ali naš cilj ostaje isti. I uz to želimo da obezbedimo minimum još dve evropske utakmice, što bi mladim igračima značilo u razvoju. Idealni scenario bi bio da se plasiramo sa pobedom. A druga stvar je da posle ove utakmice Partizan ne dobije nikakvu kaznu do UEFA što se tiče navijača. Nije bilo mnogo pobeda u Evropi u prethodnom periodu, a još ređe je bilo da Partizan prođe bez kazne, koja je rigorozna. Zamoliću sve navijače da potpuni fokus bace na podršku mladoj ekipi, to je prioritet. Da im budu vetar u leđa. Mi bismo voleli da isti ovakav broj navijača bude i na sledećoj utakmici u Evropi."

Zapalo je za oko da je Oleksandrija napravila sasvim solidan broj odličnih šansi, a Blagojević je locirao problem.

"Posle utakmice u Larnaki sam rekao da nije ništa teško biti bolji od onoga. Verujem u ono što radimo i u kvalitet igrača. I bili smo bolji posle toga. Moram da skrenem pažnju, radi se o jako dobrom protivniku i u mehanizmima u izgradnji igre. Jako mi se sviđa to. Ne smemo da se opuštamo, ne želimo i ne smemo. Analizirali smo detaljno tu utakmicu. Imao je Oleksandrija isti broj šansi kao i mi, veći broj udaraca u odnosu na nas... Imali smo problematiku u izgradnji igre, a dekoncentracija i splet okolnosti su te šanse koje je Oleksandrija stvarala. Posle oduzetih lopti smo imali jake dobre napade i ofanzivne tranzicije, postigli smo i dva gola."

Potencijalna trema zbog velikog broja navijača ne bi trebala da predstavlja problem za mlade igrače Partizana.

"Prošlu utakmicu u Beogradu su ovi momci pokazali da im ne predstavlja problem broj navijača. U Rusiji smo igrali protiv jačih protivnika i bio je veliko broj navijača, a igrači se nisu uplašili. Ne sumnjam da će ovi momci imati opterećenje. Svakako obavljamo razgovore i pokušavamo da ih pripremimo za sve što ide."

Ne očekuje trener crno-belih nešto drugačijeg protivnika u odnosu na prvi meč.

"Analizirali smo ih, imali smo plan igre za tu utakmicu. Naš je doneo rezultat. Uvek je pitanje da li će plan i scenario biti isti kada se utakmice igraju u sedam dana. Moramo da budemo pripremljeni za svaku varijantu i promenu u njihovom načinu igre. Mogao bih reći da ne očekujem neke velike promene, što se tiče njihovog igre."

Kao i u prvom meču, Blagojević je ponovio kakav Partizan želi da vidi.

"Moj stav prema svemu je da se držimo istih principa koje smo postavili. Voleo bih da vidim odvažan, hrabar i drzak Partizan u svim segmentima. Ali, pita se i protivnik. Očekujem da se nametnem u tom smislu, ali i da budemo pametni, da vodimo računa o detaljima, kao i da nas emocija ne odvede u neko neracionalno razmišljanje i odluke."

Blagojević: Svi traže kartu više, idemo na pobedu!
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Velika euforija vlada među crno-belom publikom. Očigledno da ih je ova ekipa "kupila" emocijom kojom pokazuje na svakom meču.

"Moram da priznam da osećam sa strane euforiju koja vlada i nadam se da se neće zaustaviti na tome. Da će se taj talas nastaviti na sledećim utakmicama. Da to bude novi talas u novoj ideji funkcionisanja Partizana. To je ono čemu se nadam. Osećaj pripadnosti od strane momaka koji čine Partizan i emocija koju pokazuju, i da donesu radost i nadu običnom navijaču Partizana. Mislim da je to prepoznato i da privlači publiku. Mene kao trenera zovu da traže kartu više. To nije problem u sutrašnjoj utakmici, ali bih voleo da se nastavi. Naravno, zavisi i od nas i od rezultata."

Podeli:

loader

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu