Fudbal 3

18.4.2024.

21:35

Martines pravio haos i odveo Vilu u polufinale! VIDEO

Fudbaleri Aston Vile plasirali su u polfinale Lige konferencija, pošto su posle produžetaka i penala pobedili Lil.

EPA-EFE/Mohammed Badra

Oni su u revanš meču četvrtfinala eliminisali Lil kao gosti sa 4:3 posle boljeg izvođenja penala.

Nakon 90 minuta je bilo 2:1 (Jaziči 15, Andre 68 – Keš 87) za Lil, koliko je Aston Vila dobila pre sedam dana u Birmingemu, dok u produžecima nije bilo golova.

Vila u polufinalu čeka boljeg iz duela između Fenerbahčea i Olimpijakosa, koji se sastaju u Istanbulu nakon 3:2 za Grke u Pireju.

U dodatnih 30 minuta nije bilo golova, pa je učesnik polufinala odlučen u penal-seriji.
U prvoj seriji  Tilemans je pogodio za Vilu, da bi Martines odbranio penal Bentalebu, nakon što ga je provocirao.

Narednoj seriji precizan je bio Votkins, a i Dejvid je našao način da prevari Martinesa. Izvođači su bili sigurni i u narednoj rundi prvo Meti Keš, a onda i Gomes.

U četvrtoj seriji  Ševalije odbranio šut Bejlija, a siguran je u svom izvođenju bio Kabela.

U odlučujućoj penal rundi Daglas Luiz pogađa, a Martines je obradnio penal, ovaj put  Andreu i odveo Vilu u poufinale.