Siti je kao što je bilo očekivano krenuo agresivno od starta meča. Gotovo da u uvodnim trenucima meča igrači Reala nisu mogli da pređu na polovinu rivala.
Srećom po goste, pa Siti te uvodne minute nije iskoristio da ozbiljnije ugrozi gol Lunina.
Uprkos naletima domaćih i većem posedu lopte, do gola je posle 13 minuta igre stigao Real Madrid.
Kontra Reala je bilo najbolje oružje gostiju na ovom meču. Sjajno je Belingem povukao loptu po desnoj strani, uposlio je Rodriga na drugoj strani terena koji je iz drugog udarca savladao Edersona za prednost svog tima.
U šansi su bili De Brujne i Haland, koji su pogađali okvir gola i lopta je išla svugde, samo u gol nije htela da uđe.
Neverovatan promašaj je imao Bernardo Silva koji je na odbitak posle pogođene prečke Halanda nije uspeo da loptu pošalje u mrežu.
Nastavio je Siti da napada, pa su svoje udarce oprobali ponovo De Brujne pa onda i Griliš, ali je na semaforu stajalo i dalje 0:1.
Mogao je i Real do drugog gola, međutim šut Danija Karvahala nije bio previše snažan pa su se domaći lako odbranili.
Real je igrom u prvom delu igre pokazao da nije samo dobra napadačka, već i odbranbrena ekipa.
Krenuo je Siti u istom ritmu od starta drugog dela meča.
Nastavili su se ataci domaćih fudbalera, pretili su Haland, pa onda Foden, ali mreža Reala je ostala mirna.
Povijala se odbrana Reala, koja je po navijače i igrače Sitija napokon pukla u 76. minutu i to posle nespretne reakcije Antonia Ridigera koji je loptu izbio samo do Kevina De Brujnea, a onda je Belgijanac zakucao loptu u mrežu Lunina.
Posle gola Sitija, De Brujne je imao dve šanse da dotuče rivala, ali je Real u tim momentima imao sreće, pa je posle 90 i kusur minuta igre na semaforu Etihad stadiona stajalo 1:1.
U dodatnih pola sata igre je bila jasna slika na terenu da Real je ta ekipa koja želi penale, dok Siti je nastavio da napada.
Gvardiola je na startu produžetka preselio Halanda na klupu, koji i nije puno pružio na ovoj utakmici, a njega je zamenio Hulijan Alvares.
I Real je u toku prvog produžetka menjao, i to prinudno.
Posle jednog duela sa Kajlom Vokerom, Vinisijus je rekao svom stručnom štabu da ne može više da izdrži na terenu, pa je tako u igru morao da uđe Lukas Vaskes.
Jedina šansa koju smo videli u dodatnih pola sata igre je bila za Real Madrid. Antonio Ridiger je mogao da sve reši, ali je nespretno reagovao pred golom Sitija.
U penalima je Real bio za nijansu bolji.
Golman Reala je Andrej Lunin je odbranio dva penala, dok je Real promašio jedan.
Na kraju je junak bio Antonio Ridiger čijim je golom sa bele tačke u petoj seriji poslao svoj tim u polufinale.
Kada se sve sabere, Real je istrpeo sve atake Sitija i na kraju se plasirao među četiri najbolje ekipe u Evropi.
Prva serija:
1:0 – Alvarez u jednu, golman u drugu stranu
1:0 – Ederson odbranio penal Modriću
Druga serija:
1:0 – Očajan udarac Silve
1:1 – Belingem za izjednačenje
Treća serija:
1:1 – Lunin brani još jedan penal
1:2 – Vodi Real, Lukas Vaskes je bio precizan
Četvrta serija:
2:2 – Foden prekida seriju promašaja za Siti
2:3 – Naćo i više nego siguran
Peta serija:
3:3 – Ederson je pogodio
3:4 – Ridiger za polufinale
23:34
121' Idemo u penale
Nema pobednika posle 120 minuta fudbala, pa ćemo pobednika dobiti posle penala.
23:25
119' Real pokušava
U poslednjih nekoliko minuta Real je pokušao da ugrozi gol Edersona, ali ništa od toga na kraju nije bilo.
Šansa je zato bila na drugoj strani, kada je Alvares šutirao pravo u Lunina.
23:23
112' Menja i Siti
De Brujne i Akandži idu na klupu, dok su sada u igri Mateo Kovačić i Džon Stouns.
23:19
110' Nova promena
Kraj za Danija Karvahala, grčevi su bili jači od beka Reala, koji je napustio igru, a umesto njega na terenu je bio Eder Militao.
23:16
Kraj prvog produžetka
Nema golova, Real ima ozbiljnu šansu.
23:13
107' Prvi korner za Real
Tek sad Real izvodi svoj prvi korner.
Posle koje je u šansi bio Antonio Ridiger, velika šansa za Nemca, ali on nije bio precizan.
Neizvesnost oko budućnosti evropske klupske košarke i dalje traje, a generalni direktor Fenerbahčea Derja Janijer otkrio je da šampion Evrope još nije doneo konačnu odluku o tome u kom će takmičenju igrati u narednim godinama.
U sredu se u pojavila spekulacija da bi Kosta Kondić, košarkaš Dubaija, mogao da pojača Partizan u narednoj sezoni. Međutim, ubrzo je stigla reakcija koja to demantuje.
Panatinaikos je u Atini savladao Žalgiris rezultatom 82:78 i upisao važnu pobedu u Evroligi, a trener Ergin Ataman posle meča je govorio i o kritikama koje dobija na društvenim mrežama.
Američki plejmejker otkrio je da je 2024. godine, kada je bio jedan od najtraženijih slobodnih agenata, imao nekoliko opcija u Evroligi i NBA ligi, ali da Partizan nije bio među timovima koji su ga kontaktirali.
Već u uvodnim duelima očekuju nas veliki derbiji, zanimljive statistike i nekoliko modernih evropskih rivalstava. Posebnu pažnju privlače dueli Real Madrid – Mančester siti i Pari Sen Žermen – Čelsi, dok će Liverpul i Barsel
Treće kolo Lige šampiona donosi niz uzbudljivih okršaja širom Evrope, uključujući istorijski duel Real Madrida i Juventusa, povratke bivših igrača u stare klubove, kao i moguća obaranje rekorda najmlađih učesnika elitnog takmičenja.
Fudbaler Reala Federiko Valverde izjavio je da je srećan zbog pobede madridskog kluba protiv Mančester sitija i dodao da je uživao u prvom meču osmine finala Lige šampiona.
Tri nekadašnjih velikana fudbalske igre na "CBS" televiziji: Tijeri Anri, Džejmi Karager i Majka Ričards, nastavljaju da briljiraju svojim komentarima.
Panatinaikos je u Atini savladao Žalgiris rezultatom 82:78 i upisao važnu pobedu u Evroligi, a trener Ergin Ataman posle meča je govorio i o kritikama koje dobija na društvenim mrežama.
Dvostruka pobeda nad Interom, one protiv Atletika i Sitija, jesu bile čuvene, slavne i nezaboravne, ali ova protiv Portugalaca u prvoj utakmici 1/8 finala Lige šampiona bila je zaista nešto posebno.
Jedan od glavnih razloga dolaska Pokuševskog u Partizan je Željko Obradović. Legendarni trener je u međuvremenu napustio Humsku. "Mislim da on nije zaslužio onako da ode kao veličina, kao čovek, kao trener", rekao je Aleksej.
Dešavanja u Fudbalskom klubu Partizan prethodnih meseci dosegla su granice bizarnosti, jer odluke koje se donose, nije preterivanje, nadmašuju i haos koji je za sobom ostavila prethodna uprava.
U kineskom gradu Šenženu, u južnoj provinciji Guangdong, robot sa oznakama saobraćajne policije počeo je da reguliše saobraćaj na raskrsnici u naselju Bantijan.
Truecaller je pokrenuo funkciju koja omogućava jednoj osobi da postane admin porodične grupe, prima obaveštenja o sumnjivim pozivima upućenim drugim članovima, pa čak i da prekine poziv u njihovo ime.
Sukob na Bliskom istoku traje nedeljama, a tenzije se ne smiruju. Naravno, niko ne zna dokle će rat trajati, a mi smo pitali ChatGPT da vidimo šta će reći. Odgovor pročitajte u nastavku.
Komentari 182
Pogledaj komentare Pošalji komentar