Fudbal 10

11.4.2024.

22:50

Liverpul ponižen na "Enfildu"! VIDEO

Fudbaleri Liverpula doživeli su težak poraz u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
EPA-EFE/ADAM VAUGHAN

Na "Enfildu" vrlo ubedljivo slavila je Atalanta (3:0), koja je tako stekla ogroman kapital pred revanš u Bergamu za sedam dana.

Prvi put u istoriji jedan Italijan je postigao dva gola na ovom stadionu. Bio je to Đanluka Skamaka, koji je pogađao u 38. i 60. minutu.

Tačku na trijumf i muk u Liverpulu stavio je Mario Pašalić u 83. minutu utakmice.

"Redsi" su imali veći posed lopte, više udaraca, nekoliko vrlo izglednih prilika, ali je Atalanta sačuvala veliku prednost.

Prvi na susretu pripretio je Pašalić, da bi potom domaći uzvratili preko Mekalistera i Njunjesa.

Pre vodećeg gola gostiju, Eliot je pogodio stativu, dok je u nadoknadi prvog dela meča Kopmejners imao solidnu šansu.

Salah je probao da uzvrati u nastavku, nije uspeo, a kazna je stigla ubrzo, kada je Skamaka, sam kao duh, iskoristio dodavanje De Ketelarea.

Kopmejners je posle centaršuta mogao i da postigne pogodak. Ono što nije njemu uspelo, jeste Pašaliću u finišu, kada je iskoristio odbitak.

Liverpul je do kraja meča imao još nekoliko prilika. Pretili su Salah i Soboslaj, ali promene rezultata više nije bilo.

Pobedu na svom terenu ostvario je Bajer Leverkuzen, koji je savladao Vest Hem sa 2:0.

"Farmaceuti" su pregazili "čekićare", a odnos u šutevima je bio, verovali ili ne, 31 prema jedan.

Odolevali su gosti dosta dugo, do finiša utakmice, kada je konačno u 83. minutu probijen led.

Posle kornera i odbitka Jonas Hofman je loptu kroz šumu nogu poslao iza leđa Lukašu Fabijanskom.

Čak i sa tim rezultatom Vest Hem je mogao biti zadovoljan, međutim, do kraja susreta, izabranici Ćabija Alonsa su uspeli da dupliraju prednost.

Učinio je to Viktor Bonifejs u prvom minutu sudijske nadoknade za veliko slavlje u Leverkuzenu.