Sreda, 06.12.2023.

22:55

Zvezdin košmar u Valensiji bez srećnog kraja

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Valensiji rezultatom 85:81 u 12. kolu Evrolige i ostaju u donjem delu tabele elitnog takmičenja.

Naredni meč crveno-beli igraju za dva dana, takođe gostuju, a rival je Baskonija Duška Ivanovića.

Zvezdi je ovo bio šesti poraz u gostima na šestoj utakmici van Beograda čime su pogoršali ukupan bilans na 4-8.

Lider ABA lige odigrao je najslabije poluvreme ove sezone, grešili su crveno-beli od samog početka, dugo se "tražili" i tek na momente povezivali akcije i dolazili do lakih poena.

Međutim, prvh 20 minuta igre u Valensiji, kada se sve sagleda, bilo je za zaborav.

Devet izgubljenih lopti imali su gosti u tom periodu, naspram toga Valensija je ubacila sedam trojki, osim toga delovala je angažovanije, borbenije, energičnije i organizovanije.

Trio Dejvis, Džons, Odželej, uz doprinos Klavera, bio je prevaga na stranu ekipe koja je do meča sa Zvezdom vezala pet poraza.

Zvezda se, doslovce, gubila sa protokom vremena u prvom delu meča. Iz minuta u minut delovala je sve gore - epilog takve beskrvne, bezidejne, neorganizovane igre su 56 primljenih poena za 20 minuta.

I to protiv ekipe koje je do ovog meča imala osam poraza u 10 utakmica.

Košmarno prvo poluvreme kao da je gumicom izbrisano iz glava igrača Zvezde kako su kročili na teren u nastavku - bila je to neka druga ekipa. O tome svedoči činjenica da su crveno-beli za samo sedam minuta gotovo istopili prednost rivala i primakli mu se na samo poen razlike.

Međutim, tu su i stali.

Klaverova trojka za 65:61 bila je početak serije Španaca od 8:0 kojom su odbili nalet Beorađana u finišu treće deonice, a taj period igre krunisali poenima Harpera u poslednjoj sekundi (za plus 7).

Odlučujuća četvrtina donela je konstatno vođstvo Valensije ali i trenutak drame minut pre kraja.

Naime, Zvezda je serijom 7:0 (Teodosić, Bolomboj, trojka Nedovića) izjednačila na 81:81, potom je Harper pogodio za novo vođstvo domaćih, a onda se desio promašaj Teodosića - za kraj nade gostiju da mogu do pobede.

Digao se Teo na trojku 16 sekundi pre kraja i promašio...

Dejvis je na drugoj strani mirno ubacio oba penala i potvrdio pobedu Valensije.