Petak, 01.12.2023.

22:45

Trijumf Ivanovića: Marinković i Baskonija preokrenuli i slavili u Valensiji

Bivši trener Crvene zvezde Duško Ivanović i košarkaši Baskonije ostvarili su pobedu na gostovanju Valensiji.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

U susretu 11. kola Evrolige, Baskonija je kao gost slavila sa 98:84.

Bila je to četvrta pobeda Baskonije u poslednjih pet mečeva, dok je Valensija nastavila da ređa neuspehe, ovo joj je bio peti poraz u isto toliko mečeva.

Valensija je bila bolja u prvom poluvremenu koje je rešila u svoju korist sa 52:44.

U nastavku, sasvim druga slika, razigrali su se košarkaši Baskonije i preokrenuli meč u svoju korist.

Iako su u poslednjih deset minuta ušli sa -3 (73:70), odigrali su odlično poslednju deonicu i ubedljivo slavili.

Najbolji u timu Baskonije bio je Markus Hauard sa 24 poena, dok je Čima Moneke dodao 19.

Vanja Marinković je za 25 minuta postigao 14 poena, imao je 3/8 za tri, 1/3 za dva poena i 3/6 sa linije penala.

Kod Valensije najefikasniji je bio Sami Ojeleje sa 16, dok su Brendon Dejvis i Kris Džons dodali po 13.