Nova vest
Logo
Ekipni sportovi 1

27.9.2025.

23:50

Engleska je šampion sveta

Ženska ragbi reprezentacija Engleske osvojila je večeras Svetsko prvenstvo, pošto je u finalu u Tvikenamu, predgrađu Londona, pobedila Kanadu 33:13.

Izvor:Beta

Autor:B92.sport

B92.sport
Engleska je šampion sveta
Francesco Minghetti / imago sportfotodienst / Profimedia

Pred 81.885 gledalaca, što je rekordna poseta u istoriji ženskog ragbija, Engleska je osvojila treću titulu svetskog šampiona. Prethodno, Engleska je trijumfovala 1994. i 2004. godine.

Ragbistkinje Engleske ostvarile su 33. uzastopnu pobedu, što je najduži niz pobeda u međunarodnom ragbiju.

One su prekinule niz od dva poraza u finalima svetskih prvenstava, a oba puta poražene su od Novog Zelanda, koji je kao branilac titule eliminisan u polufinalu od Kanade 19:34.

"Danas smo razbile i ne mogu dovoljno da zahvalim devojkama što su dale sve od sebe", rekla je kapiten Engleske Zoi Aldkroft.

Podeli:

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Ford Bronco stiže u Evropu!

Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.

B92

7:05

45 min

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu