Partizan deklasirao Vojvodinu i nastavio put ka trofeju
Sigurnom pobedom u Novom Sadu protiv ozbiljnog prvoligaša KMF Vojvodina rezultatom 5:1, Futsal klub Partizan je još jednom potvrdio kvalitet i odličnu formu.
Strelci u pobedi za crno-bele bili su: Juan Felipe (3', 4'), Ognjen Pajković (19', 25') i Drago Šljukić (32').
Šef stručnog štaba Igor Šošo zadovoljan je igrom svog tima.
"Prvo ću sad da čestitam svojoj ekipi na prolasku dalje. Pobedili smovisokim rezultatom. Smatram da je Vojvodina jako čvrsta ekipa, posebno kad su domaćini - to su i pokazali. Utakmica je obilovala velikim, jakim duelima, što smo s jedne strane i očekivali. Čestitao bih i protivnicima na fer i korektnoj igri. Mi se okrećemo dalje prvenstvenoj utakmici protiv Ivanjice", rekao je Šošo.
Obzirom da je Vojvodina ozbiljan prvoligaš i ovo je prvi put da je Partizan na zvaničnoj utakmici odmerio snage sa prvoligašem, da li je to dokaz da ste već sada na nivou Prve lige?
"Imamo mi jedan određeni nivo. Vratio bih se na Vojvodinu. Sedam-osam igrača poznajem, nekima sam bio i trener. To su dobri igrači za neku našu ligu. Isto tako smatram da je Partizan dostigao jedan ozbiljan nivo. Mislim da bi bili među četiri ekipe u Prvoj ligi".
Kakva su dalja očekivanja što se tiče takmičenja u Kupu?
"Idemo dalje, čekamo taj žreb da vidimo protiv koga ćemo igrati, da li ćemo biti domaćini ili gosti. Videćemo posle žreba".
Narednu utakmicu igrate protiv Ivanjice, šta tu očekujete i kako ćete pripremiti ekipu?
"Mi znamo neki naš put, kao što sam rekao - igramo kući protiv Ivanjice i idemo po sva tri boda", istakao je Šošo.
Posle utakmice, utiske je sumirao i dvostruki strelac Ognjen Pajković.
"Hvala na čestitkama, osećam se sjajno. Nastavio sam jedan niz golova. Svakako svaki gol je veoma značajan za klub kao što je Partizan. Prošli smo osminu finala Kupa. Čekamo sledećeg protivnika, ali Kup ćemo ostaviti sad sa strane, zato što već u nedelju dočekujemo ekipu Ivanjice, koja nimalo neće biti lak protivnik i to nam je sledeći cilj na na šta ćemo da gledamo da se što bolje spremimo".
Naravno, sledeća utakmica je u glavnom u fokusu, ali šta misliš, dokle može Partizan kada je u pitanju Kup takmičenje?
"Imamo najviše moguće ciljeve, to je Final Four Kupa. Ostala nam je ta još jedna utakmica četvrtfinala i nakon toga sledi taj Final Four. Ovu priliku bih iskoristio da pozovem navijače da dođu u nedelju da nas podrže. Podrška nam jako znači. Ovde sad je bio lep ambijent, ali bi nam takođe na našoj Banjici značilo da bude što više ljudi", završio je Pajković.
Strelac petog gola Drago Šljukić naglasio je da je verovao u pobedu, ali da nije očekivao ovakav rezultat.
"Nisam očekivao ovakav rezultat zato što je Vojvodina jedna odlična ekipa koja dugo godina igra zajedno. Svi u istom sastavu igraju već duže vreme i zaista su jedna fizički dominantna ekipa, mnogo trče. Tako da smo očekivali tešku utakmicu - kakva je i bila. Ovaj rezultat pokazuje samo da smo mi za nijansu bolji".
Futsal klub Partizan
Koliko je bilo teško oporaviti se od utakmice koju ste imali u subotu i već danas igrati protiv teškog protivnika?
"Dve teške utakmice, posebno u tom taktičkom smislu. Naša igra sama zahteva dosta trčanja, mi igramo visok presing konstantno, jurimo po celom terenu igrače... Ali srećom imamo baš dobru rotaciju, pa onda uspevamo da odmorimo".
Sada ste odmerili snagu sa jednim ozbiljnim prvoligašem. Da li je to dokaz da je već sada Partizan na jednoj veoma visokoj lestvici kada je u pitanju kvalitet futsala?
"Mene baš raduje to posle ove utakmice. Dakle, prvi put smo odmerili snage u takmičarskoj utakmici protiv prvoligaša i videli gde smo zaista. Mislim da smo pokazali gde nam je mesto i da dolazimo u Prvu ligu sa nekim ciljem, a ne samo da se pojavimo tu", kroz osmeh naglašava Šljukić.
Futsal klub Partizan narednu utakmicu igra u nedelju, 15. februara u SC "Voždovac" protiv KMF Ivanjica.
Košarkaška reprezentacija Italije biće oslabljena u nastavku priprema za dva važna meča u avgustovskom FIBA prozoru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pošto je kamp napustio Rikardo Rosato.
Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je već u prvom kolu kvalifikacija za US upen, pošto je u Njujorku izgubio od Francuza Aleksandra Milera sa 7:5, 6:0.
Stefanos Cicipas otvoreno je govorio o velikim problemima sa formom i priznao da ga zabrinjava ogromna razlika u nivou njegovih partija od meča do meča.
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Čukarički rezultatom 4:0 na stadionu „Rajko Mitić“ i u dobrom raspoloženju dočekuju revanš sa Viktorijom Plzenj u plej-ofu za Ligu Evrope.
Atomski mali fudbal imalo je priliku uživo da gleda nekoliko desetina navijača u Sportskom centru Slodes, i nekoliko hiljada pratilaca direktnog prenosa na Sportindeksu polufinalnih mečeva 17. sezone Zlatne lige.
Košarkaška reprezentacija Italije biće oslabljena u nastavku priprema za dva važna meča u avgustovskom FIBA prozoru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, pošto je kamp napustio Rikardo Rosato.
Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je već u prvom kolu kvalifikacija za US upen, pošto je u Njujorku izgubio od Francuza Aleksandra Milera sa 7:5, 6:0.
Stefanos Cicipas otvoreno je govorio o velikim problemima sa formom i priznao da ga zabrinjava ogromna razlika u nivou njegovih partija od meča do meča.
Svi navijači Ferarija, kojih ima mnogo kao sunce čekaju da ovaj najslavniji tim u istoriji Formule 1 napokon dođe do titule, ali kako stoje stvari čekanje će i dalje trajati.
"Ovo je ozbiljna tema kojoj pristupamo sa posebnom pažnjom i ne bih želeo da izlazimo sa nepotpunim informacijama dok razgovori traju", kaže Mijailović.
Ne treba sada dizati u nebesa na osnovu jedne utakmice, ali pohvala se mora iskazati. Zvezdaši su sa "Marakane" otišli zadovoljni, predstavom, ali i rezultatom. I velikim nadama koje polažu u Rijeru.
Policija na Floridi više ne kažnjava samo prebrze vozače. Na meti su sada i oni koji bez razloga voze levom trakom i usporavaju saobraćaj, a kazne prete i sporima i brzim vozačima.
Solarni krovovi za električne automobile uskoro bi mogli da uđu u serijsku proizvodnju. Ipak, ne očekujte čuda – čak i po sunčanom danu mogu da dodaju tek nekoliko desetina kilometara autonomije.
Džejm Mej testirao je Fiat Grande Pandu i uporedio je sa prethodnim generacijama. Poznati voditelj analizirao je dizajn, tehnologiju i filozofiju modela koji treba da vrati slavu kultnom imenu.
Premijer Novog Zelanda Kristofer Lukson izjavio je da će njegova stranka predstaviti zakon u parlamentu kojim se deci koja su mlađa od 16 godina zabranjuje korišćenje društvenih mreža.
Samsung je potvrdio da će uskoro rešiti problem sa ekranom na modelu Galaxy S26 Ultra, kod kojeg se u određenim uslovima može pojaviti crvenkasta boja.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar