Srbin na glavnoj MMA sceni – Rakić pogledom "streljao" Čeha VIDEO
Srpski MMA borac Aleksandar Rakić biće u centru pažnje regionalne publike tokom jubilarne UFC 300 priredbe.
Izvor: Klix.ba
Profimedia/Louis Grasse/Px Images
Preliminarni deo elitne MMA priredbe u Las Vegasu otvoriće upravo Rakićeva borba, prva posle dve godine, sa Čehom Jižrijem Prihaskom.
Nih dvojica su se u četvrtak predstavili pred medijima, a onda su se međusobno suočili.
Predstava za javnost nije prošla bez varnica.
Drugi i peti izazivač UFC poluteške kategorije uneli su se jedan drugom u lice, a i nakon što su ih razdvojili Rakić je nastavio da "strelja" češkog poluteškaša pogledom.
"Ti si lažni Samuraj. Ova borba mi je vrlo važna. On je iz Evrope, ja sam iz Evrope, živimo blizu, hajde da vidimo ko je kralj Evrope i onda kralj cele planete", rekao je Rakić.
Ove reči su razbesnele Prohasku koji smatra da je Srbin iz Beča preterao.
"Previše priča... Ovo je obična borba, za mene samo jedna u nizu. Nije ovo borba za novog kralja Evrope jer ja i ne razmišljam da to budem. Ja hoću da budem kralj celog sveta, odnosno šampion. I to ću pokazati", rekao je Čeh.
Rakić ima 32 godine i u dosadašnjem delu karijere ima učinak od 14 pobeda i tri poraza. S druge strane, Prohaska je na skoru od 29-4-1.
Profimedia/Louis Grasse/PxImages
Ovo će biti prva borba za Prohasku nakon što je u novembru prošle godine tehničkim nokautom u drugoj rundi izgubio od Aleksa Pereire na UFC 295 priredbi.
S druge strane, Rakić dolazi nakon što je u maju 2022. godine izgubio od Jana Blahoviča nakon prekida u trećoj rundi usled Aleksandrove povrede kolena.
Duel Rakića i Prohačke je na programu u nedelju od 2 časa ujutru po našem vremenu.
Bosna i Hercegovina i zvanično je dobila protivnika u nokaut fazi Svetskog prvenstva, pošto će se za plasman u osminu finala boriti sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
AEK je kompletirao prvo pojačanje za sezonu 2026/27 i zvanično predstavio Neli Džunior Džozefa, koji je potpisao dvogodišnji ugovor do leta 2028. godine.
Srpski košarkaš Nemanja Nedović ostavio je otvorenu mogućnost promene sredine ovog leta, uprkos tome što ima važeći ugovor sa Crvena zvezda za narednu sezonu.
Ronaldo je protiv DR Kongo podbacio, ali ne i u susretu sa Uzbekistanom. Dva gola, umalo i het-trik, bili su dovoljni da trasiraju put Portugalu ka ubedljivom trijumfu.
Urugvajski fudbaler Manuel Ugarte doživeo je tešku povredu kolena i predsoji mu duga pauza, saopštili su njegov klub Mančester junajted i Fudbalski savez Urugvaja
Posle pet uzastopnih sezona među evropskom košarkaškom elitom, Monako je završio svoje evroligaško poglavlje, a novi učesnik postao je Bešiktaš Dušana Alimpijevića.
Teško je u ovoj fazi Novakove karijere analizirati žreb za jedan Grend slem turnir. Nepoznanica je u kakvom je stanju, usled čestih pauza koje pravi tokom sezone. Bilo kako bilo, Vimbldon mu je najveća šansa za 25. titulu.
Ukoliko ste u potrazi za novim televizorom, verovatno ste se našli u ozbiljnoj dilemi zbog mnoštva modela, skraćenica i tehničkih specifikacija koje prosečnom kupcu ne znače mnogo.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar