Nova vest
Logo
Borilački sportovi 1

6.8.2025.

16:46

Tragedija: Poginuo srpski karatista!

Luka Petković, istaknuti karatista, trener i sudija je poginuo u saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Čačak – Požega

Autor:B92.sport

B92.sport
Tragedija: Poginuo srpski karatista!
Bricolage/Shutterstock

Tragedija se dogodila u utorak, a Petković je imao svega 26 godina.

Vesti o njegovoj smrti šokirale su karate zajednicu i brojne prijatelje koji su ga poznavali, cenili i poštovali. Luka je ostavio dubok trag u ovom sportu, ne samo kao takmičar, već i kao čovek koji je predano radio sa mlađim generacijama.

Saopštenje je izdao Šotokan savez Srbije.

"Poštovani prijatelji, sinoć je u Čačku tragično nastradao naš Luka Petković, dugogodišnji takmičar, trener, sudija a pre svega naš veliki prijatelj! Ovom prilikom izražavamo najdublje saučešće porodici Petković. Obaveštavamo Vas da će se opelo služiti u četvrtak u 13h kod kuće (Stevana Prvovenčanog 51, Čačak), a sahrana u 14h na gradskom groblju u Čačku. Molim Vas da se odazovemo u što većem broju i ispratimo našeg Luku kako dolikuje."

 

 

 

U ovom trenutku uzrok saobraćajne nesreće još uvek nije poznat, a istraga je u toku.

Podeli:

loader

Komentari 1

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu