Andrija Kostić, 16-godišnji srpski supertalenat dobio je poziv najbolje i šampionske ekipe iz Formule 3 "Trident" da bude njihov vozač u evropskom šampionatu.
Ovo je veliki uspeh kako za Kostića, tako i za Srbiju jer je Formula 3 predvorje Formule 1, a već sa 15-godina je počeo je da vozi u Formuli 4.
"To je donja granica, slobodno mogu da kažem da sam Srbiju doveo na jedan veliki nivo takmičenja", rekao je Kostić za TV Prva.
"Počeo sam sa kartingom, sa ocem. Kad je prepoznat talenat, krenuo sam sa trkačkim kartingom, pa posle sa Formulom. Prošle godine se desilo šta se desilo, a ove godine sam potpisao za Trident u Forumli 3".
Kako kaže, najvažniji su rezultati.
"Prošle i ove godine sam ih imao, pa sam dobio ugovor. Samo tri vozača od 40 su dobili ugovore, srećan sam što sam jedan od njih", istakao je Andrija.
Cilj je jasan.
"Imam samo jedan cilj, a to je Formula 1. Želim da dođem dotle i gotovo sam siguran da ću to i uspeti. Daću sve od sebe, iako Bog da, desiće se. Finansije su krucijalne, ja sam sve uradio, meni je do sada podržavala porodica i male komapanije. Sada je potrebna ogromna podrška, da li od države ili većih kompanija, jer su cifre ogromne. Bez sponzora ne mogu da nastavim karijeru", poručio je Kostić.
Igrače Partizana nije demoralisao mali broj navijača u Areni, svega nešto preko 10.000 je bio u najvećoj dvorani na Balkanu u utorak veče, ali su svi kući otišli zadovoljni.
Grupacija Stellantis sprema se za ofanzivu na ovogodišnjem Sajmu automobila u Parizu, gde će u oktobru predstaviti nove Fiat modele, drugi Lancia automobil i novi koncept Citroena.
Tek posle više od 100.000 pređenih kilometara, vidi se pravo lice automobila, smatra Auto Bild. Zato i prave dugoročni test, čiji rezultati su objavljeni ovih dana.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar