Ferstapen: "Pobeda u Japanu savršen oproštaj od Honde"
Vozač Red Bula Maks Ferstapen rekao je da je njegov bolid bio u najboljoj mogućoj formi, kao i da mu mnogo znači što je ostvario još jedan trijumf u trci Formule 1 u Japanu.
Time se Red Bul oprašta od Honde koja na kraju godine prestaje da sarađuje sa austrijskim timom.
"Na početku (sezone) je bilo veoma teško, ali nismo odustali i nastavili smo da unapređujemo bolid, koji je danas bio u svojoj najboljoj formi. Start sa pol pozicije je zaista omogućio pobedu u ovoj trci", rekao je Ferstapen.
Holandski vozač je na stazi "Suzuka" zabeležio 64. pobedu u karijeri, ujedno četvrtu uzastopnu na toj legendarnoj stazi, ali i prvu u ovoj sezoni.
Ferstapen, četvorostruki uzastopni svetski prvak, istakao je da mu ova staza mnogo znači.
"Bilo mi je u mislima u poslednjih nekoliko krugova da pokušam da ostanem ispred jer bi to bila odlična priča i neka vrsta konačnog oproštaja sa Hondom ovde u Japanu. Neverovatno sam ponosan na ono što smo postigli tokom svih ovih godina zajedno i ovo je savršen oproštaj", dodao je 27-godišnji vozač.
Dugogodišnja saradnja Red Bula i Honde završava se na kraju ove sezone, a austrijski tim će u narednom periodu sam raditi na razvoju motora, dok japanski proizvođač započinje saradnju sa Aston Martinom.
Drugo i treće mesto zauzeli su vozači Meklarena Lando Noris i Oskar Pjastri.
Posle tri trke vodeći u generalnom plasmanu je Noris sa 62 boda, Ferstapen na drugom mestu ima bod manje, dok trećeplasirani Pjastri ima 49 bodova.
Šampionat Formule 1 se nastavlja za sedam dana trkom za Veliku nagradu Bahreina.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Vaterpolo reprezentacija Srbije je u prvom kolu Evropskog prvenstva u Beogradu savladala selekciju Holandije tek posle boljeg izvođenja peteraca – 18:16.
Fudbalski klub Partizan uspešno je prebrodio januarski UEFA monitoring i izbeći će suspenziju iz evropskih takmičenja, kao i zabranu dovođenja novih igrača, ali ponovo uz veliku pomoć države Srbije.
Četvorostruki svetski prvak Formule 1 Maks Ferstapen izjavio je da ne razmišlja o promeni tima i da namerava da ostane u Red Bulu do isteka ugovora 2028. godine, čime je stavio tačku na višegodišnje spekulacije o odlasku.
Aktuelni svetski prvak u šampionatu Formule 1, vozač Red Bula Holandjanin Maks Ferstapen izjavio je da je pobeda za Veliku nagradu Katara ostvarena zahvaljujući pametnoj odluci ekipe da u ranoj fazi trke na stazi Losail zamene gume.
U dvorištu olimpijskog šampiona ne pomaže ni kada dođete sa evropskim i svetskim oreolom, jer ako je Srbija rešena da pobedi najbolje - to će se i desiti.
Evropsko prvenstvo u Beogradu otvoreno je jasnom porukom branioca titule – Španija je stigla spremna da dominira i da nastavi niz medalja osvojenih na EP.
Indijski proizvođač Tata predstavio je redizajnirani model Punch za 2026. godinu, pokazujući da i povoljni SUV modeli mogu da ponude ozbiljnu tehnologiju i snažniji pogon.
Možete da navijete sat po njima: još jedan januar, još jedna Honor Magic serija. Ovog puta, predstavljeni su modeli Honor Magic 8 Lite i Honor Magic 8 Pro, a prvo predstavljamo skupljeg člana ovog dvojca.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar