Nova vest
Logo
Atletika 25

20.3.2026.

14:40

Angelina vicešampionka sveta! "Imala sam 201 u nogama, ali nije bio taj dan" VIDEO

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je srebrnu medalju na Svetskom dvoranskom prvenstvu u poljskom gradu Torunju.

Autor:B92.sport

B92.sport
Angelina vicešampionka sveta! "Imala sam 201 u nogama, ali nije bio taj dan" VIDEO
Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia

Ona je u finalu iz prvog pokušaja preskakala visine od 1,89, 1,93, 1,96 i 1,99 metara, dok je tri puta rušila prečku na visini od 2,01.

Identične rezultate imale su i Nikola Olislejdžers iz Australije i Julija Levčenko iz Ukrajine, te su sve tri podelile srebrno odličje.

Neprikosnovena je bila Jaroslava Mahučik, Ukrajinka koja je iz prvog pokušaja preletela 2,01 metar i tako došla do novog svetskog zlata.

Angelininu borbu za svetsku medalju u karijeri pratili smo putem Live bloga B92.sport:

Završeno

14:35

Hvala što ste bili uz B92.sport!

Zajedno smo ispratili još jedan veliki uspeh srpskog sporta.

Ostanite uz nas!

14:28

Pored srebra, i ozbiljna novčana nagrada

Angelina Topić je osvajanjem drugog mesta na SP u dvorani zaradila 20.000 dolara.

14:19

"Imala sam u nogama 2,01"

"Bilo je dosta teško, nisam očekivala da će ova visina biti potrebna za medalju. Ne sećam se da je u mojoj karijeri bilo na ovako visokom nivou. Fokus je bio na tome da preskočim sve u prvom pokušaju u čemu sam uspela", rekla je Topić.

"Ovo je bila sezona iz snova, uspela sam da pređem granicu od dva metra. Ušla sam na takmičenje sa dosta samopouzdanja, bila sam spremna. Dugo sam čekala da ovaj dan dođe. Mislim da sam visinu od 2.01 imala u nogama, ali nije bio taj dan. Ne mogu da budem nezadovoljna sa 1.99, prvi put preskočenih u karijeri".

Identične rezultate imale su i Nikola Olislejdžers iz Australije i Julija Levčenko iz Ukrajine, te su sve tri podelile srebrno odličje.

"Ja sam bila prva koja je morala da preskače visinu 2,01, prva koja je rušila i ispala iz takmičenja. Morala sam da čekam druge devojke, da vidim da li ću ostati na postolju. Drago mi je što ovaj put nisam bila, kao u Tokiju, u neizvesnosti preko dva sata. Brzo sam saznala da sam osvojila medalju, zbog čega mi je drago", zaključila je Topić. 

14:10

Prvi utisci Angeline posle srebra:

Izvor: Stefan Rajić/Večernje novosti

13:34

Zaviorila se srpska trobojka!
Edin Zuković, SAS

13:30

Edin Zuković, SAS

13:26

13:22

13:20

13:01

Angelina Topić je vicešampionka sveta!

Ni Levčenko nije uspela preko 2,01 m, što znači da je srpska atletičarka osvojila srebro.

Bravo, Angelina!

Podeli:

Komentari 25

Podeli:

NBA

Kraj za Hrvata

Indijana Pejsersi do kraja sezone moraće bez Ivice Zupca, koji je doživeo ozbiljnu povredu u meču protiv Portlanda.

B92.sport

16:48

6 min

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu