Ostrva su, reći će mnogi, savršena destinacija za odmor.
Dovoljno su kompaktna da ih možete dobro upoznati tokom boravka, a uz to najčešće nude i predivne plaže – vredne istraživanja, bez obzira na to da li sija sunce ili duva vetar.
Odmor na ostrvu može se pronaći širom sveta, no najpoznatije lokacije nisu uvek i one najbolje. Barem tako tvrde čitaoci uglednog časopisa Condé Nast Traveller, koji su nedavno objavili listu "najboljih ostrva u 2025. godini".
Let avionom kod svakoga izaziva različite reakcije, podjednako kao i sletanje na pistu. Istraživanje je pokazalo da kod putnika nije isto da li sleću na ostrvo ili na nekih od aerodroma na kopnu.
Titulu najboljeg ostrva na svetu odneli su Turks i Kajkos (Caicos), koje je čak 98,91 odsto posetilaca ocenilo kao idealna. Beli pesak, tirkizno more, obilje sunca i ležerna atmosfera – sve to ih čini gotovo "rajem na zemlji".
Na drugom mestu našao se jednako glamurozni St. Barts, dok je treće mesto pripalo Scilly ostrvima u Ujedinjenom Kraljevstvu – manje poznatoj, ali očigledno izuzetno cenjenoj destinaciji za miran i opušten odmor.
Putnici leta rumunske avio-kompanije TAROM, među kojima su bili i poslanici Evropskog parlamenta, proveli su oko 40 minuta zaključani u avionu na aerodromu u Strazburu nakon što je pronađen sumnjiv kofer. Aerodrom je privremeno blokiran, a incident okončan.
Švajcarski Bern pobedio je u svim kategorijama, a ocenjeni su infrastruktura, kvalitet vazduha, pristup zdravstvenoj zaštiti, lična sigurnost, stanovanje, komunalne usluge…
Britanska železnička kompanija "Avanti West Coast" greškom je ponudila putniku Džonu Varingu (72) naknadu od preko 10.000 funti (oko 11.500 evra), nakon što je njegov voz na relaciji Preston - London 1. decembra kasnio svega 18 minuta.
Putnici leta rumunske avio-kompanije TAROM, među kojima su bili i poslanici Evropskog parlamenta, proveli su oko 40 minuta zaključani u avionu na aerodromu u Strazburu nakon što je pronađen sumnjiv kofer. Aerodrom je privremeno blokiran, a incident okončan.
Postoje ljudi u čijem društvu se svi osećaju prijatno, bez obzira na okolnosti. Ne nameću se, ne glume savršenstvo i ne traže pažnju, a ipak ostavljaju snažan i pozitivan utisak.
Prilikom svakodnevnog tuširanja često dolazi do problema na koži poput zatezanja, perutanja, sivila ili iritacija, a stručnjaci pojašnjavaju i koji su najčešći razlozi za to.
Pevačica Kler Buše, poznatija kao Graјms (37) otkrila je da ju je njen bivši partner, milijarder Ilon Mask (54), blokirao na društvenoj mreži X, iako zajedno odgajaju troje dece.
Prema poslednjim podacima Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut”, u Srbiji je ukupno registrovano 8.666 slučajeva oboljenja sličnih gripu, a intenzitet virusne aktivnosti je nizak, izjavila je danas dr Dragana Plavša, epidemiolog tog instituta.
U Srbiji godinama nije registrovan nijedan slučaj lepre, izjavila je danas epidemiolog Instituta za javno zdravlje “Dr Milan Jovanović Batut” dr Dragana Plavša i dodala da lepra kod nas može da se registruje, ali samo kao importovan slučaj.
Sezona mandarina uveliko je počela: slatkim, sočnim, mirišljavim plodovima gotovo je nemoguće odoleti. Međutim, stručnjaci upozoravaju da ne treba preterivati sa unosom mandarina, a evo i koja je preporučena dnevna doza.