"Hrvatska je precenjena, ne sviđa mi se": Britanka bez dlake na jeziku VIDEO
Britanska travel blogerka Reana sa svojim partnerom Krisom u potrazi za skrivenim draguljima Evrope posetila je 35 zemalja.
30. juli
10:03
1 year
Izvor: b92.net/klix.ba
Neum je jedino primorsko mesto u Bosni i Hercegovini, idealna destinacija za sve koji žele da uživaju u letovanju na Jadranskom moru, a da pritom ne putuju daleko od Srbije.
Ovaj šarmantni gradić smešten je na samoj granici sa Hrvatskom i predstavlja odličnu priliku za odmor u prirodnom ambijentu, sa pristupačnim cenama i prelepim plažama. Blizina Srbije čini Neum lako dostupnim i često posećivanim letovalištem za sve one koji žele da spoje more i komfor bez dalekog putovanja. Takođe, tu su i prelepa okolna mesta koja možete posetiti, između ostalog i jedna prelepa plaža nadomak Neuma.
Britanska travel blogerka Reana sa svojim partnerom Krisom u potrazi za skrivenim draguljima Evrope posetila je 35 zemalja.
30. juli
10:03
1 year
Tiktoker i jutjuber iz Nemačke poznat kao Ardelman objavio je video na društvenim mrežama u kojem je ispričao kakav je odmor u Hrvatskoj.
27. juli
13:27
1 year
Naime, na samo osam minuta vožnje od ovog bosanskohercegovačkog grada, nakon prelaska granice sa Hrvatskom, nalazi se plaža Moračna sa kristalno plavim morem. Plaža Moračna nalazi se na poluostrvu Kleku, koje zatvara Neumski zaliv. Video-snimak podeljen na TikToku prikazuje da se pored plaže nalazi besplatan parking, a da na ovoj plaži nema previše gužve.
"More je kristalno čisto, ležaljke su na razumnoj udaljenosti", navodi se u snimku. Takođe, tu je i ljuljaška, koja je postala zaštitni znak ove plaže i omiljeno mesto za fotografisanje posetilaca.
Pored ljuljaške, lepo uređena plaža u Moračni nudi iznajmljivanje kajaka, kanua i pedalina, a tu se nalazi i bar na plaži. Cena kompleta ležaljki iznosi 18 evra, a postoji i slobodan prostor za sopstvene ležaljke.
Dok su cene letovanja širom Jadrana u 2025. godini probile sve granice, Neum ostaje retka oaza pristupačnog odmora na moru.
22. juni
14:19
1 year
Svake godine je sve više turističkog smeštaja, bilo da se radi o luksuznim apartmanima, preuređenim garažama ili porodičnim apartmanima koji se izdaju u letnjim mesecima.
24. avgust
16:54
1 year
"Super varijanta za ljude koji su u Neumu smešteni daleko od plaže jer je ovde parking besplatan. Pređete granicu i eto vas", navedeno je u opisu snimka.
Od jutros je već evidentirano 8.000 prijava za turističke vaučere za odmor u Srbiji, rekla je direktorka Sektora za prodaju Pošte Srbije Ivana Marković i dodala da je zainteresovanost građava velika.
03. avgust
9:07
1 h
Kupači kod Verudele u Puli imali su priliku da prisustvuju retkom prizoru kada su se tune pojavile nadomak obale i skakale iz mora.
03. avgust
8:21
1 h
Jedna gošća odlučila je da podeli svoje iskustvo sa letovanja u Seget Vranjici u Hrvatskoj koje je, čini se, bilo bolje nego kod najbliže rodbine.
03. avgust
7:17
3 h
Jezero koje je leti obično bilo prepuno kampera, kupača i turista sada je više od nedelju dana praktično suvo.
02. avgust
21:59
12 h
Reč je o modelu Z4, avionu budućnosti koji potpuno napušta klasičan dizajn vazduhoplovstva, piše AS USA.
02. avgust
21:40
12 h
Bruks Nejder stalno pomera granice provokacije kada su letnja izdanja u pitanju, njene fotke "ruše" društvene mreže.
03. avgust
9:59
20 min
Život današnje dece uveliko se razlikuje od detinjstva njihovih roditelja.
03. avgust
9:19
1 h
Hilarija Boldvin često ističe razliku u godinama između nje i supruga, ali uvek dodaje da je negativni komentari nimalo ne uznemiravaju.
03. avgust
8:49
1 h
Pogledajte šta vam zvezde poručuju na polju ljubavi, posla i zdravlja za danas.
03. avgust
8:18
2 h
Dokazali su da je njihov ljubavni odnos pred kamerama bio, i te kako, stvaran...
02. avgust
21:00
13 h
Bivši brazilski olimpijski maratonac Danijel Fereira do Nasimento, poznat kao Danijelzinjo, pronađen je živ u Sao Paulu 44 dana nakon što je nestao.
03. avgust
10:08
11 min
Arijana Grande će se nakon završetka turneje "Eternal Sunshine" povući iz javnosti i uzeti pauzu od karijere. Istovremeno je odustala od planiranog debija na londonskom Vest Endu.
03. avgust
9:09
1 h
Lubenica može biti osvežavajuća poslastica za mačke tokom leta, ali samo ako se daje u malim količinama i bez kore i semenki. Evo kada je bezbedna, a kada je treba izbegavati.
03. avgust
8:47
1 h
Publika je na trenutak zanemela, ali je pevač brzo reagovao.
03. avgust
7:20
2 h
U Jadranu su sve češći stanovnici brojne invazivne vrste, poput vatrenjače i morskog oraha, koje su potencijalna pretnja za domaće ribe, školjkaše i druge organizme.
02. avgust
21:15
13 h
Visoke temperature mogu ozbiljno ugroziti zdravlje. Saznajte kako da se zaštitite od toplotnog talasa, pravilno se hidrirate, hranite i prepoznate simptome toplotnog udara.
03. avgust
9:39
40 min
Visoke temperature, pojačano znojenje i promena svakodnevnih navika stvaraju uslove koji pogoduju razvoju bakterija, ali i utiču na smanjen unos tečnosti, što dodatno povećava rizik.
03. avgust
7:01
3 h
SZO navodi da se epidemija, koja je prvobitno bila ograničena na zonu Mongbvalu u provinciji Ituri, u protekla dva meseca proširila na pet provincija i sada zahvata ukupno 49 zona.
02. avgust
18:57
15 h
Usled toplotnog talasa može doći do različitih zdravstvenih tegoba, a iz Instituta za javno zdravlje "Dr Milan Jovanović Batut" naveli su kako da se reaguje ukoliko do nekog od problema tokom toplotnog talasa dođe.
02. avgust
17:48
16 h
Najukusniji su domaći, sezonski krastavci, koji imaju čvrstu koru i svežu zelenu boju. Najbolje ih je čuvati u frižideru, ali ih izvaditi desetak minuta pre jela kako bi razvili puniji ukus i aromu.
02. avgust
14:51
19 h