Letnja turistička sezona je počela i polako se pune plaže na crnogorskom primorju. Kao i obično na plažama prednjače gosti iz Srbije i Bosne i Hercegovine.
Većina kupališta u Crnoj Gori je otvorena, ali neka su još uvek u pripemi jer zbog administrativnih procedura zakupci još nisu počeli sa radom.
Ono što je svake godine aktuelna tema, jesu cene koje su ove sezone više u odnosu na prethodnu.
"Smeštaj u Budvi kreće se od 60 eura za apartman po danu, pa na gore. Dve ležaljke i suncobran su u proseku 25 eura. Kafa je oko 3 eura, parče pizze takođe oko tri eura. Porodični ručak je tu negde oko 50 evra", kaže za RINU Bojana Jovanović iz Užica koja letuje u prestonici crnogorskog turizma.
"Naravno, cene zavise i razlikuju se od objekta do objekta, ali opšti utisak jeste da je skuplje nego prošle godine. Ono što je nama privuklo pažnju, jeste da kolač cheese cake u jednom restoranu na teritoriji Budve košta neverovatnih 15 eura, a 100 grama jagnjećeg pečenja je 4 eura, a svinjskog tri", dodaje ona.
RINA
Ona ipak dodaje, da tokom letovanja slabije jede po restoranima, a namirnice mahom kupuje u marketima i potom priprema obroke u apartmanu.
"Cene u marketima su iste kao kod nas u Srbiji, nešto je čak i jeftinije. Tako da je ta opcija za našu porodicu tokom letovanja bila najprihvatljivija", kaže Bojana.
RINA
Kada od Budve krenete ka Boki Kotorskoj cene idu samo naviše, posebno u Kotoru, Tivtu i luksuznim kompleksima koji okružuju ova primorska mesta, poput Luštice i Porto Montenegra gde dolaze samo oni koji imaju zaista dubok džep.
RINA
Nešto niže cene su tradicionalno na teritoriji Bara, u Sutomoru , Čanju i u Šušnju. Ležaljke u tom delu primorja su u proseku od 15 do 20 eura, kafa oko dva eura, porodični ručak do 30 eura.
Veliki problem za ovu turističku sezonu ponovo predstavljaju ogromne gužve u saobraćaju. Osim radova na deonici Jaz – Tivat gde se u koloni dugo čeka, na nekoliko ključnih saobraćajnica ka primorju tokom dana i meštani blokiraju saobraćaj.
RINA
Velike gužve prethodnih dana zabeležene su na deonicama Podgorica – Budva i Podgorica –Bar preko tunela Sozine.
Crna Gora se sve češće pozicionira kao nova "kruna Jadrana", destinacija koja iz godine u godinu privlači sve veći broj putnika u potrazi za autentičnim, ali i luksuznim iskustvima.
Beograd svake godine za Prvi maj postaje centar okupljanja, druženja i boravka u prirodi. Tradicionalni prvomajski uranci, roštilj s porodicom i prijateljima, muzika i celodnevni odmor na otvorenom deo su praznične atmosfere koju građani rado neguju.
Holandska avio-kompanija KLM danas je saopštila da će narednog meseca ukinuti jedan odsto svojih letova u Evropi nakon što se pokazalo da su zbog rasta cena goriva postali nerentabilni.
Iako još nije stiglo leto, mnogi Srbi uveliko planiraju godišnje odmore, a oni koji prednost daju moru u odnosu na banje i planine, ove godine su oprezniji. Najveći broj stanovnika Niša i dalje bira Grčku za letovanje.
Postoje mesta na Jadranu koja vas osvoje na prvi pogled, a jedno od njih bez sumnje je plaža Sakarun, koja se nalazi na Dugom otoku, u Zadarskom arhipelagu u Hrvatskoj.
Zbog nesigurnosti na Bliskom istoku, britanski turisti sve češće menjaju planove za odmor. Okreću se sigurnijim i proverenim destinacijama, ali sve češće razmatraju i daleka putovanja.
Uz sve prirodne lepote i atrakcije koje Malta nudi, u prvi plan dolazi nešto još vrednije – osećaj sigurnosti i spokoj koji nam omogućavaju da se istinski isključimo, opustimo i uživamo u svakom trenutku.
Crna Gora se sve češće pozicionira kao nova "kruna Jadrana", destinacija koja iz godine u godinu privlači sve veći broj putnika u potrazi za autentičnim, ali i luksuznim iskustvima.
Beograd svake godine za Prvi maj postaje centar okupljanja, druženja i boravka u prirodi. Tradicionalni prvomajski uranci, roštilj s porodicom i prijateljima, muzika i celodnevni odmor na otvorenom deo su praznične atmosfere koju građani rado neguju.
Melina Džinović izgovorila je u Monaku sudbonosno "da" svom novom izabraniku, britanskom milioneru Džefriju Polu Arnoldu, ali ovom svečanom činu nije prisustvovala Đina Džinović, koja je zakasnila da čuje kako mama izgovara da svom partneru.
Američki apelacioni sud odobrio je u petak uveče administraciji predsednika Donalda Trampa da nastavi izgradnju balske dvorane vredne 400 miliona dolara.
Kafa sa maslinovim uljem osvaja kafiće širom sveta i društvene mreže, ali da li je ovo neobično piće zaista vredno probati? Šta se krije iza trenda "oleata" i kome može da donese stvarne koristi za zdravlje creva, pa čak i srca.
Iako mnogi u današnje vreme biraju zdravije opcije poput ražanog i speltinog, postavlja se pitanje da li je beli hleb koji se decenijama konzumirao zaista toliko loša opcija?
Noćno buđenje je iskustvo koje pogađa mnoge ljude, bez obzira na dob ili način života. Iako se često smatra bezazlenim, učestalo prekidanje sna može imati značajan uticaj na fizičko zdravlje, mentalno stanje i svakodnevno funkcionisanje.