Žičara Žičara Kotor–Lovćen ponovo počinje sa radom u petak, 1. maja 2026. godine, čime se i zvanično otvara nova sezona i vraća jedna od najposećenijih izletničkih atrakcija tokom prvomajskih praznika.
Ova linija za oko 11 minuta povezuje obalu Bokokotorski zaliv sa planinom Lovćen, a posebno je zanimljiva posetiocima koji je prvi put koriste, jer pruža potpuno drugačiju perspektivu pejzaža — od mora do vrha, uz jedan od najpoznatijih pogleda na crnogorsku obalu.
Uoči otvaranja traje završnica kampanje rane kupovine karata, koja je dostupna još nekoliko dana isključivo onlajn. U tom periodu povratna vožnja gondolom može se kupiti po ceni od 14 evra, dok je vožnja Alpine Coasterom 8 evra, a sve kupljene karte važe do 31. maja 2026.
Od 1. maja uvode se predsezonske cene: povratna vožnja gondolom iznosi 20 evra za odrasle i 5 evra za decu, dok je vožnja Alpine Coasterom 10 evra. U ponudi su i karte za jedan smer, uz javno istaknut cenovnik na zvaničnom sajtu.
Tokom maja planirane su i dodatne pogodnosti za porodične posete vikendom, uključujući 50 posto popusta na karte za decu do 12 godina (uz onlajn kupovinu), besplatan pristup dečijem igralištu subotom i nedeljom, kao i ograničeno korišćenje ovih pogodnosti isključivo vikendom.
Crna Gora se sve češće pozicionira kao nova "kruna Jadrana", destinacija koja iz godine u godinu privlači sve veći broj putnika u potrazi za autentičnim, ali i luksuznim iskustvima.
Nakon pet godina "pod ključem" turistički kompleks Sveti Stefan biće otvoreni za goste najkasnije do juna ove godine, nakon što su usvojeni uslovi poravnanja države i kompanije Adriatik propertis.
Dodatno, dostupni su i popusti za korisnike platnih kartica: 15 posto na onlajn kupovinu za Mastercard i CKB Visa karte, kao i 20 posto popusta na Fast Track za Alpine Coaster za Mastercard premium korisnike.
Radno vreme žičare biće svakog dana od 9 do 20 časova, osim utorkom kada počinje sa radom od 10:30.
Na Lovćenu su u međuvremenu završene ključne pripreme, dok se paralelno rade i novi sadržaji — od vidikovaca i uređenih staza do dodatnih zona za aktivan boravak u prirodi.
Sve više putnika iz regiona ove godine menja svoje planove i bira sigurnije, bliže destinacije za odmor. U takvom okruženju, Crna Gora se nameće kao logičan i sve popularniji izbor, posebno među turistima iz Srbije.
Sve više influensera napušta Dubai u potrazi za novim destinacijama koje nude glamur, sigurnost i povoljne poreze. Među najtraženijim lokacijama izdvajaju se egzotična ostrva, azijske metropole i luksuzne evropske destinacije, a na listi se našla i Crna Gora.
Iako i dalje jedna od glavnih tačaka kratkih izleta u regionu, ova žičara ostaje pre svega praktičan način da se za kratko vreme pređe put od mora do planine, bez velikih gužvi i uz promenu pejzaža koja ostaje najjači utisak posete.
Video prikazuje neprijatnu situaciju na plaži u kojoj se strani posetilac bez poziva smestio pod suncobran grupe devojaka, iako one očigledno nisu želele njegovo prisustvo.
Turisti koji se u popularnom crnogorskom gradu budu kretali van plaža u kupaćem kostimu ubuduće bi mogli da budu kažnjeni novčanim kaznama od 350 do 500 evra.
Snimak iz Pefkohorija ponovo je pokrenuo raspravu na društvenim mrežama nakon što su turisti ostavili peškire i prostirke na plaži preko noći kako bi rezervisali mesto.
Jedan turista iz Hrvatske uporedio je cene u Grčkoj i Hrvatskoj i tvrdi da je večera za četiri osobe koštala samo 52 evra, što je znatno manje nego u domaćim restoranima.
Turistkinja iz Novog Zelanda doživela je dramatičan ujed zmije u Valboni, u Albanskim Alpima. Uz pomoć telefona i lokalnih meštana uspela je da dobije hitnu pomoć i preživi.
Turisti koji se u popularnom crnogorskom gradu budu kretali van plaža u kupaćem kostimu ubuduće bi mogli da budu kažnjeni novčanim kaznama od 350 do 500 evra.
Video prikazuje neprijatnu situaciju na plaži u kojoj se strani posetilac bez poziva smestio pod suncobran grupe devojaka, iako one očigledno nisu želele njegovo prisustvo.
Turisti koji se u popularnom crnogorskom gradu budu kretali van plaža u kupaćem kostimu ubuduće bi mogli da budu kažnjeni novčanim kaznama od 350 do 500 evra.
Vlasnik i direktor Hype produkcije i Hype televizije, Saša Mirković, održao je juče hitnu konferenciju za medije povodom pokušaja atentata na njega, njegovog vozača i pripadnike obezbeđenja koji su se u tom trenutku nalazili sa njim u automobilu.
Blejk Lajvli traži isplatu nešto više od osam miliona dolara kako bi pokrila sudske troškove nastale nakon što je odbačena tužba za klevetu koju je protiv nje podneo Džastin Baldoni.
Iako se nekima može činiti neobičnim, odustajanje od pidžame moglo bi pozitivno uticati na regulaciju telesne temperature, plodnost, ali i na emocionalnu povezanost sa partnerom.
Dehidratacija se često razvija postepeno i mnogi njene prve simptome pripisuju umoru ili iscrpljenosti. Međutim, nedostatak tečnosti može ozbiljno narušiti rad celog organizma, posebno tokom letnjih vrućina.