Vaterpolo

Sreda, 14.07.2010.

21:07

SL: Srbija bolja od Hrvatske

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je Hrvatsku sa 9:8 (1:3, 4:2, 2:1, 2:2) u drugom kolu grupe B završnog turnira Svetske lige u Nišu.

Izvor: SO

Autor: SO

'Orlovi' su gubili sa 3:0, ali su boljom igrom u drugom poluvremenu sa odličnim golmanom Sorom na čelu došli do preokreta i druge pobede.

Najefikasniji su bili Vanja Udovičić, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović sa po dva pogotka, dok je Petar Muslim dao tri gola za Hrvate. U poslednjem kolu Srbija igra sa Australijom.

Ekipa Ratka Rudića neuporedivo bolje je počela meč, a činilo se da je srpski tim počeo utakmicu nervozno i bez prepoznatljive agresivnosti u odbrani. Hrvatska je povela sa 3:0 golovima Markovića, Muslima i Bušljea, a napadi srpskog tima sa igračem više nisu urodili željenom pozicijom za postizanje gola.

Led je probio Udovičić golom iz kontre za 3:1, potom je i Pijetlović postigao pogodak i Srbija se rezultatski vratila u meč. Bilo je primetno da 'Orlovi' mnogo bolje igraju odbranu, ali Hrvati su uspevali da održe minimalnu prednost sve do same završnice poluvremena kada je Nikić posle odlične kombinacije izjednačio na 5:5.

Filip Filipović, strelac gola u prvom poluvremenu, dobio je treće isključenje na šest i po minuta do kraja treće deonice, ali to nije poremetilo srpske vaterpoliste.

Pri rezultatu 6:6 Prlainović se munjevito okrenuo i manirom Aleksandra Šapića poslao loptu iza leđa golmana Pavića. Bilo je to prvo vođstvo Srbije na meču, četiri minuta pre kraja trećeg perioda.

Golman Soro bio je raspoložen, a i odbrana je bila čvršća nego u prvom poluvremenu. Udovičić je sa distance postigao gol za 8:6 početkom poslednje deonice, a potom je usledio dug period bez pogotka.

Golgeterski post prekinuo je Nikša Dobud, ali Prlainović golonm od prečku momentalno vraća Srbiji dva gola viška na tri minuta i 20 sekundi do kraja.

Soro je 'skinuo zicer' Bušljeu, Hrvati su ipak uspeli da smanje na 9:8, ali na 30-ak sekundi do kraja kada je pitanje pobednika već bilo rešeno.

U meču grupe A Crna Gora savladala je Španiju sa 11:7 i tako zabeležila drugi trijumf na turniru, dok 'furija' ima dva poraza.

Crna Gora: Radić, Brguljan, Pasković, Danilović, Vukčević, Tičić 2, M.Janović 2, N.Janović 3, Ivović 1, Zloković 1, Gojković 2, Jokić, Šćepanović. Selektor: Porobić.
Španija: Agilar, M. Garsija, Martin 1, G. Lopez, Molina 2, Mingel, Galjego, Espanjol, Vales 2, Perone 1, Malara, Ć.Garsija 1, D.Lopez. Selektor: Agilar.