Subota, 07.05.2022.

22:30

Žabur trijumfovala u Madridu

Ons Žabur, deseta teniserka sveta, pobednica je turnira serije WTA 1.000 u Madridu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Teniserka iz Tunisa je u velikom finalu bila bolje od 14. igračice sveta, Amerikanke Džesike Pegule, 7:5, 0:6, 6:2.

Bila je to njena treća pobeda u pet mečeva sa Amerikankom, a meč je trajao 114 minuta.

Žabur je ovo bilo drugo finale u sezoni, u Čarlstonu je izbubila od Belinde Benčić, ali sada je bila rešena da slavi, stigla je do svoje druge WTA titule u karijeri. Prvu je osvojila prošle godine na travi u Birmingemu.

U prvom setu, Pegula je prva stigla do brejka, u četvrtom gemu za 3:1, ali je posle 4:1 stala, Žabur je uspela da vrati brejk u sedmom gemu i potom da izjednači na 4:4.

Imala je Pegula na 5:4 set loptu na servis Tunišanke, nije je iskoristila.

Žabur je napravila brejk u 11. gemu i potom odservirala za set.

Teško je objasniti šta joj se dogodilo u nastavku, u drugom setu. Pegula je napravila tri brejka, dobila set sa 6:0 i tako izborila set odluke.

U prva tri gema trećeg seta, videli smo tri brejka, Žabur je povela sa 3:1, a onda je došla do novog u sedmom gemu za 5:2 i tu se sve prelomilo.

U narednom gemu je odservirala za pobedu iskoristivši prvu meč loptu.