Zverev kralj noći, izdržao nalet Ožea-Alijasima

Aleksander Zverev je poslednji polufinalista Mastersa u Madridu.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Nemački teniser je u poslednjem meču dana na stadionu "Manolo Santana" pobedio desetog igrača sveta, Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima, 6:3, 7:5.

Bila je to peta pobeda Zvereva protiv Feliksa u njihovom sedmom okršaju, a meč je trajao 115 minuta.

Teniser iz Hamburga je od početka pokazao da je rešen da ostane na putu odbrane trofeja kog je osvojio prošle godine.

Zverev, treći reket sveta, napravio je brejk u trećem gemu početnog seta ta 1:2.

U preostala tri servis gema do kraja seta izgubio je svega poen i tako je bez velikih problema stigao do 6:3, pošto je napravio brejk i u devetom gemu.

Nastavio je u sličnom ritmu, odmah je u drugom gemu došao do novog brejka i 2:0.

Imao je u narednom gemu dosta problema sa servisom, napravio je tri duple servis greške, ali Kanađanin to nije iskoristio, propustio je dve brejk šanse.

Na 4:1, Zverev je imao četiri brejk lopte u maratonskom gemu koji je trajao 16 minuta, ali je Kanađanin izdržao i smanjio na 4:2.

Teniser iz Montreala je vratio brejk i smanjio na 4:3, a zatim izjednačio na 4:4.

Na 5:4, Zverev je ispustio dve meč lopte na servis protivnika, ali je zato iskoristio prvu narednu, u 12. gemu i sve je bilo gotovo.

Zverev će u subotu od 21 čas u polufinalu igrati protiv Grka Stefanosa Cicipasa koji je sa 6:3, 2:6, 6:4 pobedio Andreja Rubljova.

U prvom polufinalu od 16 časova igraju Novak Đoković i Karlos Alkaras.