Četvrtak, 19.01.2023.
22:00
Hrvati igrali gol za gol sa Dancima – i nisu izgubili
Rukometna reprezentacija Hrvatske remizirala je protiv selekcije Danske rezultatom 32:32 (16:15) u prvom kolu druge faze Svetskog prvenstva.
Danci su bili veliki favorit u ovom meču, ali susret uopšte nije izgledao tako, jer su "vatreni" bili potpuno ravnopravni od prvog do psolednjeg minuta.
Čak su u prvom poluvremenu imali četiri gola razlike, ali se negde od 40. minuta sve do samog kraja igralo gol za gol.
Dugo su Hrvati imali gol viška, a u završnici su Danci imali dva vođstva, ali su oba puta stigli odgovori u završnim minutama utakmice.
U selekciji Danske Pitlik je imao devet, a Hansen osam golova, dok je kod Hrvata Sipić imao devet, a Glavaš osam pogodaka.
Na kraju Danci su stigli do petog, a Hrvati do trećeg boda u grupi 4.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 24
Pogledaj komentare