Ponedeljak, 20.11.2023.

08:40

Dončićev novi dabl-dabl nedovoljan za raspoloženi Sakramento VIDEO

Slovenački košarkaš Luka Dončić upisao je svoj novi dabl-dabl u porazu Dalas Maveriksa na domaćem terenu od Sakramenta sa 129:113.

Do šeste pobede u nizu Sakramento je vodio Domantas Sabonis koji je imao još jednu dominantnu partiju sa 32 poena i 13 skokova imao svoju najbolju partiju od početka sezone.

Litvanac je ostvario svoj deset dabl-dabl u poslednjih 12 utakmica.

Od ostalih u redovima Kingsa Dieron Foks je utakmicu završio sa 30 poena,a Kigen Marej je imao 17 poena.

Kingsi su na ovom meču bili u minusu svega 91 sekundu, jer su Mevsi bili u prednosti u prvoj i na startu treće četvrtine.

Presudio je slab Dalasov šut za tri u poslednjoj deonici gde su bili neprecizni iz svih devet pokušaja, u ekipi Dalasa skokova,Kajri Irving je ubacio 23 poena, a Tim Hardavej je imao 14 poena.

Kevin Durent bio je najbolji u pobedu Finiks Sansa nad Jutom posle dva produžetka 140:137.

Kevin je utakmicu završio sa 39 poena i deset skokova, sem njega Devin Buker je u pobedi svog tima učestvovao sa 26 poena od kojih je 22 ubacio u drugom poluvremenu. Erik Gordon je ubacio 20 poena,a Jusuf Nurkić se zaustavio na 18 poena.

Kod Jute, Lauri Markanen je na ovom meču upisao 38 poena uz 17 skokova, Horton-Taker je imao 25, dok je Džordan Klarkson dodao 22 poena.

Poeni Kevina Durenta bili su presudni u poslednjem produžetku u kome su Sansi došli do prednosti od 135:130.

Juta je na 58 sekundi do kraja ostala u igri za pobedu posle trojke Alena.

Sporni momenat na utakmici se desio u poslednjim minutima utakmice kada je dosuđen faul Kevinu Durentu nad Markanenom i to pri šutu za tri.

Sudije su posle ove odluke otišle da pogledaju snimak, gde su posle anulirali svoju odluku i dosudili loptu za Finiks.