Nova vest
Logo
Sportovi na vodi

Subota, 16.03.2013.

10:21

Nataša Janić: Živ čovek pogreši

Posle odluke da se vrati pod mađarsku zastavu, Nataša Janić Dušev je u intervjuu za „Sport“ rekla da joj je žao što je sve tako ispalo.

Autor: JT  |  Izvor: B92, Sport

Default images

Trostruka olimpijska šampionka je pre nekoliko meseci najavila povratak u Srbiju, ali je zbog nemogućnosti da se takmiči u naredne dve godine odlučila da se vrati u reprezentaciju u kojoj je postigla svoje najveće uspehe.

Rođena sam u Srbiji, kao kod kuće se osećam i u Srbiji i u Mađarskoj. U Mađarskoj sam provela 12 godina, kako je ispalo, provešću još. Imala sam plan kada sam htela da se vratim u Srbiju, nažalost to nije uspelo“, rekla je Nataša Janić Dušev, „Probala sam da se takmičim za Srbiju. Međutim, ne ukapam se u sistem. U poslednjih 12 godina radila sam pod nekim kriterijumima. Znalo se šta je i kako je, sve je bilo crno na belo. Ne mogu da kažem, dobro radi i Olimpijski komitet Srbije. Međutim, nije sinhronizovan sistem Savez – Olimpijski komitet Srbije – Ministarstvo omladine i sporta. Ne želim nikoga da krivim, svi su uradili ono što su mogli“.

Na pitanje gde je ispao problem, Nataša je rekla:

Jednostavno, ne uklapam se u taj sistem. Ne mogu da odem u Rio de Žaneiro, da imam mir, da se maksimalno posvetim svom poslu. Najveći problem je, rekla sam već, u tom organizacionom delu“.

Olimpijski komitet Srbije je za Natašu, kako reče Đorđe Višacki, platio pripreme u Bugarskoj i Portugaliji 8.200 evra, ali je ona na to odgovorila da joj je mnogo žao što se posle svega govorimo o ciframa.

Čovek greši. I mi smo, mislim, pogrešili. Htela sam nešto dobro da uradim, na kraju je ispalo loše“, rekala je trostruka olimpijska šampionka.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

87 Komentari

Podeli:

Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu